NK od podszewki

12-08-2010, 18:48

Nasza Klasa uruchamia serwis technologiczny, skierowany zarówno do partnerów technologicznych NK, jak i osób zainteresowanych techniczną stroną rozwoju projektów internetowych.

Sonda
Czy serwis technologiczny jest kolejnym krokiem rozwoju w NK?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

NK pragnie rozwoju, dlatego postanawia udostępniać swoje API, otwiera się na dyskusje i propozycje. Podobnie zrobiono niedawno z usługami sieci GG Network, które będą mogły rozwijać się, oferując liczne dodatki, gry, aplikacje i zabawy.

Nowy, technologiczny serwis NK jest adresowany szczególnie do potencjalnych dostawców gier i aplikacji dla Naszej Klasy, programistów oraz osób związanych z rozwojem oprogramowania, zainteresowanych tym, co NK kryje pod interfejsem.

>> Czytaj też: Gry na NK strzałem w dziesiątkę?

- Od dłuższego czasu planowaliśmy uruchomienie tego kanału komunikacji, który stwarza możliwość dialogu z partnerami technologicznymi oraz branżą informatyczną. Dzięki zaangażowaniu osób z działu IT nk.pl, takie miejsce powstało. Co więcej, znajdą się tam dokumentacje, dotyczące współpracy z API nk.pl - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Serwis technologiczny NK
fot. - Serwis technologiczny NK
 Głównym elementem serwisu jest blog. Można tam znaleźć informacje o nowościach technologicznych w NK, często niewidocznych z perspektywy użytkownika portalu. Ponadto w serwisie znajduje się panel dla firm zewnętrznych (do zarządzania grami i aplikacjami) oraz Wiki.

>> Czytaj też: NK wydłuża termin akceptacji nowego regulaminu

W bazie wiedzy można znaleźć opis API serwisu, za pośrednictwem którego gry komunikują się z logiką i danymi nk.pl. W przyszłości znajdą się tam dokumentacje integracji aplikacji zewnętrznych z NK.

Serwis jest prowadzony w języku angielskim i znajduje się pod adresem: developers.nk.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy