Niebawem rusza konkurs „Smart City – wakacyjne poszukiwania”

11-06-2019, 20:37

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji zachęca studentów uczelni wyższych do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które będzie można wdrożyć w Poznaniu. Celem konkursu jest promocja idei Smart City oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań funkcjonujących na świecie, które można wdrożyć w celu poprawy jakości życia mieszkańców miasta.

Organizator konkursu zachęca studentów do poszukiwania najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby być wdrożone w Poznaniu. Realne rozwiązanie musi dotyczyć jednego z sześciu obszarów identyfikujących inteligentne miasto, tj.: Ludzi, Jakości Życia, Środowiska, Gospodarki, Zarządzania Miastem lub Mobilności.

Rafał Ratajczak, przedstawiciel Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, zauważa, że podczas wakacji wiele osób podróżuje po świecie i odwiedza różne miejsca. Organizator konkursu chce, żeby podczas wypoczynku studenci podpatrzyli rozwiązania funkcjonujące w innych miastach i na ich podstawie przygotowali propozycje innowacji, które później będziemy można wdrożyć w Poznaniu

Zgłoszenia w konkursie będzie można dokonywać od 22 września 2019 r. do 15 października 2019 r. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie organizatora.

Źródło: Komputronik


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy