Nie ma chętnych na darmowe komputery w Poznaniu

20-05-2011, 10:34

Urzędnicy mają problemy ze znalezieniem chętnych na bezpłatne zestawy komputerowe. Do dyspozycji ma być 3 tys. komputerów, a wnioski złożyło tylko 400 osób.

Sonda
Czy rozdawanie komputerów to dobry sposób na walkę z wykluczeniem cyfrowym?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

W Poznaniu uruchomiono program mający przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Urzędnicy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (85% kosztów) oferują komputer, dostęp do internetu i szkolenia na okres 5 lat bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Oferta dotyczy osób ubogich, wielodzietnych czy niepełnosprawnych bądź tych, które korzystają ze świadczeń opieki społecznej. Problem jednak w tym, że według Głosu Wielkopolskiego do tej pory zgłosiło się ok. 400 osób, a do wymaganej liczby 3 tys. jeszcze daleko.

>> Czytaj też: Bezpłatne szkolenia z aplikacji biurowych Microsoftu

Poznańscy urzędnicy zapowiadają jednak walkę do końca. Wskazują też na trudną grupę docelową. Być może tych ludzi w ogóle nie interesuje możliwość korzystania z komputera z dostępem do internetu.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które są zameldowane czasowo lub na stałe na terenie Poznania i nie posiadają dostępu do internetu, a także:

  • gospodarstwa domowe spełniające warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej;
  • gospodarstwa domowe spełniające warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych;
  • dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych;
  • osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego, upoważniającego do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej.

Termin składania wniosków upływa wraz z końcem maja, jeśli jednak liczba zgłoszeń nie osiągnie wymaganych 3 tys., urzędnicy zapowiadają przedłużenie oferty.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy