Nie daj się nabrać - nie płać za darmowy program!

18-02-2009, 12:44
Listy Czytelników

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów poinformował o kolejnych próbach wyłudzenia, których celem stali się użytkownicy Gadu-Gadu zainteresowani poszerzeniem możliwości używanego przez nich komunikatora.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Użytkownicy Gadu-Gadu nieraz znajdowali się na celowniku internetowych wyłudzaczy. Przed Nowym Rokiem spamerzy rozsyłali z pomocą komunikatora życzenia - aby je obejrzeć, trzeba było wysłać Premium SMS-a o wartości 10,98 zł z VAT. Zaraz potem w internecie pojawiła się strona zachęcająca do pobrania oryginalnych emotikonek i programu PowerGG - koszt 23,18 zł z VAT.

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów poinformował o kolejnej próbie oszustwa. Do użytkowników GG rozsyłane są bowiem wiadomości o takiej treści:

Gratuluję! Jako jeden z tysiąca wylosowanych użytkowników zostałeś wytypowany do przetestowania wersji testowej GaduTools! Co daje nasze oprogramowanie?
- ponad 50 skórek do wyboru;
- nowe ikony statusu;
- możliwość dodania własnego statusu;
- najnowsze emotikony;
- obsługa rozmów wideo;
- skrzynkę wiadomości wideo;
- integrację z portalami społecznościowymi;
- i to nie wszystko!
Aby potwierdzić chęć udziału w testach należy wysłać SMSa o treści TC.GDLC.twój_numer_gg pod numer 72068. Koszt wiadomości to tylko 2,44PLN a korzyści nieporównywalnie większe! Ponadto spośród osób biorących udział w testowaniu GaduTools zostanie wylosowane 500 użytkowników, którzy otrzymają pełną wersję oprogramowania wartą 19,95PLN. Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji!

2,44 zł z VAT to bez wątpienia niewiele, ale jak pisze nasz Czytelnik: "Mały reserch (albo raczej search ;)) przy użyciu googla pokazał, że GGTools jest dostępne za darmo, na stronie autora".

Program stworzony przez Krzysztofa Mortkę, znany wcześniej jako Gadu-Gadu Password Recovery, rozpowszechniany jest na licencji freeware. Służy on m.in. do odzyskiwania haseł komunikatora Gadu-Gadu. Najnowsza wersja, oznaczona numerem 2.6.3, ukazała się w lipcu ubiegłego roku, można ją pobrać bezpłatnie.

Warto pamiętać, że wszelkie nadużycia związane z GG można zgłaszać, pisząc na adres abuse@gadu-gadu.pl.


Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Premium SMStag oszustwatag GG Toolstag Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.