Netcamp o wojnach patentowych, rekrutacji w IT, wyszukiwarkach i zarządzaniu innowacjami

PATRONAT MEDIALNY 03-10-2012, 12:22

Już w czwartek 18 października o godzinie 18:00 Fundacja Netcamp zaprasza na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Najpierw Rafał Malujda wyjaśni, o co tak naprawdę chodzi w wojnach patentowych w branży IT, a Marzena Zasińska-Igła doradzi, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Następnie Paweł Spychalski pokaże, jak działają wyszukiwarki internetowe, a na koniec Hubert Dyba wyjaśni, jak zarządzać innowacjami w firmie i na jakie projekty będzie można otrzymać unijne pieniądze.

Agenda spotkania jest następująca:

 1. Strategie i wojny patentowe - o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi? – Rafał Malujda
  Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych - to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, "patent wars" mają również swój cel, ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie, jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości.

 2. Jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w branży IT – Marzena Zasińska-Igła, LSJ
  Prezentacja o rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika. Dlaczego tak wiele firm IT ma problemy z znalezieniem odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji. Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu. Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny.

 3. Czy łatwo jest zbudować nowego Google'a? Czyli jak działają wyszukiwarki internetowe – Paweł Spychalski
  Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko, w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki internetu i miliardy dolarów automagicznie pojawiające się na koncie bankowych. W tej prezentacji będzie o tym, dlaczego nie jest to takie proste.

 4. Innowacja – strategiczne podejście do pomysłów – Hubert Dyba, RCIiTT
  Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Nie, światowi liderzy do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Ty w swojej działalności również możesz świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Celem prezentacji ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji oraz wykorzystanie podejścia Outcome-Driven Innovation do pracy nad innowacjami. Dowiemy się też, czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane?

Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Organizatorzy planują też transmisję online z wydarzenia. Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Partnerem październikowego Netcampa jest Technopark Pomerania, który w ramach projektu ICT Lab-Market wspiera współpracę nauki z biznesem.

Wymagana jest bezpłatna rejestracja na stronie: www.netcamp.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Szczecintag spotkaniatag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930