Nazwy domen "na parkingu"

24-11-2008, 20:55

Nazwa domeny jest już zajęta? Możesz znaleźć inną... bądź ustawić się na pierwszym miejscu w kolejce po nią.

Dzięki furtce jaką daje usługa WLS (Waiting List Service), popularnie zwana „opcją na domenę”, możemy zarezerwować wcześniej zarejestrowaną przez inną osobę nazwę. W przypadku nieopłacenia abonamentu przez jej właściciela będziemy mieli pierwszeństwo zakupu. Raz wykupiona opcja obowiązuje przez 3 lata, w trakcie których domena jest nieustannie monitorowana.

wykres przedstawiający zainteresowanie
fot. - wykres przedstawiający zainteresowanie
Na początku tego roku nastąpił wyraźny wzrost zainteresowania ww. usługą. Wzrost ten był zdeterminowany pięciokrotnym obniżeniem przez NASK jej cen. Obecna to koszt rzędu 30-50 zł.

- Mimo olbrzymiej popularności, jaką zdobyła w ostatnich miesiącach opcja na domenę, wciąż część osób ma wątpliwości dotyczące legalności przechwytywania domen w ten sposób. [...] Warto więc mieć świadomość, że opcja na domenę jest dozwolonym i całkowicie legalnym sposobem pozyskania domeny internetowej – mówi Katarzyna Gruszecka, specjalista ds. rozwoju produktu z 2BE.PL.

Warto się jednak zastanowić przed skorzystaniem z „opcji na domenę”, czy realne jest zdobycie popularnej nazwy używanej np. przez portale lub wiodące firmy. Próba przechwycenia jej może być z góry skazana na porażkę, gdyż szansa na nieprzedłużenie ważności tych domen jest bliska zeru.


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WLStag opcje na domenytag NASK
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy