Nawilżacze powietrza mogą szkodzić Twojemu dziecku! Sprawdź jakie

17-06-2021, 09:05

Nawilżacze powietrza różnią się od siebie przede wszystkim sposobem działania. Wyróżniamy nawilżacze ultradźwiękowe, ewaporacyjne i parowe. Sprawdź, które z nich są szkodliwe dla dzieci.

Chroń dziecko przed suchym powietrzem 

Do określania wilgotności powietrza w pokoju dziecięcym niezbędny jest higrometr - niewielkie urządzenie mierzące poziom wilgotności powietrza.

Idealnie jeśli higrometr wskazuje zakres 40 - 60% - to zdrowy poziom nawilżenia powietrza bezpieczny dla zdrowia. Kiedy powietrze jest suche? Jeśli wartość na higrometrze będzie wynosić poniżej 40% to znak, aby sięgnąć po nawilżacz powietrza.

Objawy wskazujące na suche powietrze: 

  • Dyskomfort, złe samopoczucie i bóle głowy 
  • Wysuszanie błon śluzowych nosa, gardła i oczu  - których rzęski przestają prawidłowo funkcjonować. Oczy stają się podrażnione, zaczerwienione i swędzą, pojawia się suchy kaszel, drapanie w gardle. 
  • Częste infekcje i nasilone problemy alergiczne - w suchym powietrzu łatwiej unoszą się wirusy, bakterie, kurz i roztocza. 

Dlaczego nawilżacz powietrza może być szkodliwy?

szkodliwe nawilżacze powietrza

Może wydzielać szkodliwe substancje, które powodują szereg dolegliwości. 

Substancje szkodzące zdrowiu powstają przez ultradźwięki emitowane w nawilżaczu ultradźwiękowym. Wlewając do niego wodę kranową ultradźwięki rozbijają zawarte w wodzie chemikalia, które osiadają na meblach w formie białego osadu i trafiają do organizmu człowieka szkodząc przede wszystkim dzieciom. 

Aby temu zapobiec należy wlać wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń. Zdrowy nawilżacz powietrza dla dzieci i niemowląt nie może wydzielać żadnych zanieczyszczeń. 

Może zawilgocić powietrze

Nadmiernie zawilgocone powietrze również jest bardzo szkodliwe. Nawilżacze powietrza bez higrostatu niosą za sobą ryzyko nadmiernego zawilgocenia powietrza - mogą podnieść wilgotność powietrza powyżej 60%. Taki poziom wilgotności powoduje uczucie chłodu, sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów co może prowadzić do problemów z oddychaniem. 

Sprawę załatwia wbudowany w nawilżacz higrometr i higrostat, który po osiągnięciu docelowej wilgotności spowalnia pracę nie dopuszczając do przekroczenia zdrowego poziomu wilgotności.

Parowe nawilżacze powietrza niosą za sobą ryzyko poparzenia. 

W nawilżaczach parowych podobnie jak w czajnikach woda doprowadzana jest do wrzenia. Gotująca się i parująca woda staje się niebezpieczna dla dzieci i grozi poparzeniem. 

Bezpieczny nawilżacz powietrza dla dzieci 

Decydując się na zakup nawilżacza powietrza najlepszym wyborem będzie bezpieczny dla zdrowia nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem i higrometrem. Ewaporacja to naturalny proces występujący w naturze oparty na odparowywaniu wody. Można dolewać do niego zwykłą wodę kranową. Wybierz idealny model ewaporacyjnego nawilżacza powietrza na https://ranking-oczyszczaczy.pl/nawilzacze-powietrza/.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag nawilżacz powietrza
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: