Napisała na Twitterze, że właśnie roni. Poruszyła internautów

Dziennik.pl 06-11-2009, 16:08

"Jestem na spotkaniu zarządu. Ronię. Całe szczęście, bo w Wisconsin jest jeb**na 3-tygodniowa kolejka do kliniki aborcyjnej". Taki wpis na Twitterze zamieściła 42-letnia matka dwójki dzieci. W ciągu kilku godzin przeczytało go 20 tys. ludzi, a największe media amerykańskie podały wiadomość w swoich serwisach.

Penelope Trunk ma dwie córki, pięcio- i siedmioletnią. Już dwa razy poroniła, a gdy w sierpniu odkryła, że jest w kolejnej ciąży, zapisała się na zabieg usunięcia w klinice. Nie zdążyła zrobić aborcji - poroniła po raz trzeci. Ale o co ten hałas? O to, że o fakcie utraty dziecka poinformowała cały świat za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter.

W ciągu kilku godzin jej wpis przeczytało 20 tysięcy użytkowników Twittera, a największe media amerykańskie, jak CNN czy ABC, podały wiadomość w swoich serwisach. Z Penelope rozmawiała także Oprah Winfrey.

>> Czytaj także: Oprah Winfrey na Twitterze - milion obserwujących w miesiąc!

Media i internauci nie szczędzą Penelope ostrych słów, pośród których przymiotnik "bezduszna" to jeden z najłagodniejszych. Ale pani Trunk ma także wielu obrońców. Polscy internauci na forach internetowych również żywo zareagowali na wpis Penelope - ich opinie są oczywiście także bardzo zróżnicowane.

Więcej w Dziennik.pl

dziennik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Twittertag poronienietag Oprah Winfreytag mikroblogi
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy