Najpopularniejsze sporty w mediach społecznościowych

02-11-2011, 22:02

...to te, które zdobywają popularność także w mediach tradycyjnych i są promowane przez stacje telewizyjne w programach skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

Dzięki dyskusjom na Facebooku, Twitterze i forach internetowych sport we wszelakiej postaci poszerza swoje wpływy. RuszamySię.pl wspólnie z portalem SportMarketing.pl przygotowały raport o najpopularniejszych sportach na Facebooku.

Najpopularniejsze sporty w mediach społecznościowych
fot. RuszamySię.pl - Najpopularniejsze sporty w mediach społecznościowych
W okresie od 2 do 12 października zebrano ponad 15 tysięcy wyników. Dużą rolę odgrywają również blogi i fora internetowe, jednak według wyników, jakie udało się zebrać, to właśnie Facebook gromadzi najwięcej aktywności i opinii na temat wszelkiego rodzaju sportów. Wiedzą o tym doskonale koncerny medialne, portale sportowe i firmy, które reklamując się poprzez sport, chcą budować zaufanie do swojej marki.

Czytaj też: Media społecznościowe popularniejsze od pornografii

O jakich sportach dyskutujemy w serwisach społecznościowych?
fot. RuszamySię.pl - O jakich sportach dyskutujemy w serwisach społecznościowych?
Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza w mediach społecznościowych? Wyniki raportu są zaskakujące. W kraju, w którym powszechnie za najpopularniejszy sport uważana jest piłka nożna, zdecydowanym liderem raportu jest taniec. To o nim najczęściej się dyskutuje, on budzi wśród użytkowników internetowych społeczności największe emocje. Wpływ na to może mieć popularność programów telewizyjnych, takich jak „Taniec z gwiazdami” czy „You can dance”, ale z pewnością nie jest to główna przyczyna fenomenu tej gałęzi sportu.

Kolejne miejsca zajmują aktywności związane z bieganiem i jazdą na rowerze. I choć w przypadku tańca mieliśmy niespodziankę w postaci niebywałej jego dominacji w zestawieniu, tak bieganie i rower nie są żadnym zaskoczeniem. Nie od dziś wiadomo, że wśród aktywności fizycznych te dwie są popularne i posiadają stosunkowo niewielką barierę wejścia. Na czwartym miejscu w zestawieniu można znaleźć siłownię, dopiero później sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka i koszykówka. Na samym końcu znajduje się pływanie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy