Najlepsze sklepy i popularne produkty wg Opineo i Skąpiec

21-04-2011, 20:43

Ranking sklepów internetowych Opineo.pl oraz ranking produktów Skąpiec.pl można znaleźć w najnowszym raporcie "oczami klienta", który zawiera także informacje przydatne dla kupujących przez internet.

Sonda
Czy korzystasz z opinii innych internautów przed zakupem w e-sklepie?
  • tak
  • nie
  • nie kupuję przez internet
wyniki  komentarze

W rankingu sklepy zostały podzielone pod względem ilości opinii. Do kategorii mega-sklepów trafiły zatem te, które miały na swoim koncie więcej niż 5 tys. opinii, do średniej wielkości sklepów zaliczono witryny z min. 1500 opinii. W ostatniej kategorii pojawiły się tzw. młode wilki, czyli e-sklepy które posiadają więcej niż 300 opinii, ale swoją przygodę z Opineo dopiero rozpoczynają.

>> Czytaj też: Produkty w Allegro ułatwią wystawianie aukcji

Ranking sklepów internetowych w kat. Mega-sklepy
fot. - Ranking sklepów internetowych w kat. Mega-sklepy
Według użytkowników serwisu Opineo.pl najlepszym sklepem internetowym w kategorii Mega-sklepy w 2010/11 roku został ELECTRO.pl. W kategorii średniej wielkości sklepów wygrał MONSTERPC.pl, a wśród „młodych wilków” wyróżnił się X-kom.pl.

Zdecydowanie najczęściej za pomocą Skąpiec.pl porównywana jest elektronika. Na pierwszym miejscu znalazł się aparat Nikon D90, na kolejnych miejscach telewizory, nawigacje samochodowe i telefony komórkowe. Stawkę 10 najpopularniejszych produktów zamyka Sony PlayStation 3.

10 najpopularniejszych produktów na Skąpiec.pl
fot. - 10 najpopularniejszych produktów na Skąpiec.pl
W raporcie Opineo i Skąpiec.pl pt. "E-zakupy oczami klientów. Niezależny ranking dotyczący sklepów internetowych i produktów" można znaleźć także Poradnik E-konsumenta z mapą e-commerce, informacjami, gdzie i co kupować. W poradniku zawarto m.in. informacje dotyczące bezpieczeństwa zakupów w sieci oraz praw konsumenta.

>> Czytaj też: Skąpiec: Produkty Apple'a coraz tańsze

Cały raport i szczegóły popularności produktów z podziałem na kategorie można znaleźć pod adresem: www.opineo.pl/upload/raport2011.pdf (PDF: 8,4 MB)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy