Najdroższa pizza świata

07-04-2008, 16:17

Zaledwie 20 dolarów rocznie pozwoliło pewnemu mieszkańcowi stanu Maryland zbić fortunę. Poczyniona 14 lat temu inwestycja zwróciła się wielokrotnie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Chris Clark kupił w 1994 roku domenę pizza.com. W tamtych latach nie było to trudne, gdyż internet dopiero raczkował i możliwe było zarejestrowanie praktycznie każdego adresu. 20 dolarów za rejestrację domeny i roczny abonament w tej samej wysokości okazały się niezwykle trafną inwestycją. 43-letni Amerykanin sprzedał właśnie domenę za 2,6 mln dolarów - informuje Baltimore Sun.

W tym samym czasie Clark założył internetową firmę consultingową i kupiony adres miał pozwolić zawrzeć kontrakty z przedsiębiorstwami z branży włoskiej kuchni. Z pomysłu nic nie wyszło, firma została sprzedana, ale 20-dolarowy abonament był wciąż opłacany.

Mimo, że z czasem dzięki niemu udało się Clarkowi zacząć nieźle zarabiać na sprzedaży reklam, zdecydował się na wystawienie adresu na sprzedaż. Powodem tego stał się przypadek adresu vodka.com, który rosyjski eksporter wódki kupił w 2006 roku za 3 miliony dolarów. Nie jest to jednak rekord w branży, który należy obecnie do domeny sex.com kupionej za 14 milionów dolarów.

Adres pizza.com został wystawiony na aukcji internetowej 27 marca br. za cenę 100 dolarów, przy minimalnej cenie ustalonej na poziomie 2 milionów dolarów. Dojście do tej kwoty zajęło zaledwie 2 dni. Aukcja zakończyła się w piątek, 3 kwietnia. Finalizacja transakcji zajmie kilka kolejnych dni.

Clark nie wie jeszcze, co zrobi z pieniędzmi. Żałuje tylko, że 14 lat temu nie kupił więcej domen.


Źródło: Baltimore Sun


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.