Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Polski

04-05-2010, 22:50

Polski team rusty w składzie Adrian Kosowski, Jacek Dąbrowski oraz Jakub Białogrodzki wygrał konkurs w programowaniu ekstremalnym BME International 24 Hour Programming Challenge.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W X edycji konkursu Challenge24 wzięło udział 191 drużyn z całego świata, w tym aż 9 drużyn z Polski. Pierwsza runda odbyła się online. Do finału dopuszczono 30 najlepszych trzyosobowych teamów, które spotkały się w Budapeszcie między 30 kwietnia a 2 maja.

Zespoły miały do wykonania jedno, ale za to bardzo skomplikowane zadanie i tylko dobę na znalezienie najlepszego rozwiązania. Liczyły się znajomość sieci, grafiki komputerowej i teorii algorytmów. Dodatkowym atutem była znajomość sztucznej inteligencji, umiejętność szybkiego, precyzyjnego kodowania i pracy w zespole. Biorąc pod uwagę 24-godzinny rytm zawodów, liczyła się zapewne także dobra forma fizyczna.

Warto dodać, że drużyna rusty wygrała zawody Challenge24 już po raz drugi. Złoto w międzynarodowej rywalizacji zgarnęła także w roku 2006.

Adrian Kosowski oraz Jacek Dąbrowski związani są zawodowo z firmą Sphere Research Labs oraz z Politechniką Gdańską. Natomiast Jakub Białogrodzki pracuje w firmie Starsoft. Wszyscy trzej zawodnicy są absolwentami Politechniki Gdańskiej.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.