Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Polski

04-05-2010, 22:50

Polski team rusty w składzie Adrian Kosowski, Jacek Dąbrowski oraz Jakub Białogrodzki wygrał konkurs w programowaniu ekstremalnym BME International 24 Hour Programming Challenge.

W X edycji konkursu Challenge24 wzięło udział 191 drużyn z całego świata, w tym aż 9 drużyn z Polski. Pierwsza runda odbyła się online. Do finału dopuszczono 30 najlepszych trzyosobowych teamów, które spotkały się w Budapeszcie między 30 kwietnia a 2 maja.

Zespoły miały do wykonania jedno, ale za to bardzo skomplikowane zadanie i tylko dobę na znalezienie najlepszego rozwiązania. Liczyły się znajomość sieci, grafiki komputerowej i teorii algorytmów. Dodatkowym atutem była znajomość sztucznej inteligencji, umiejętność szybkiego, precyzyjnego kodowania i pracy w zespole. Biorąc pod uwagę 24-godzinny rytm zawodów, liczyła się zapewne także dobra forma fizyczna.

Warto dodać, że drużyna rusty wygrała zawody Challenge24 już po raz drugi. Złoto w międzynarodowej rywalizacji zgarnęła także w roku 2006.

Adrian Kosowski oraz Jacek Dąbrowski związani są zawodowo z firmą Sphere Research Labs oraz z Politechniką Gdańską. Natomiast Jakub Białogrodzki pracuje w firmie Starsoft. Wszyscy trzej zawodnicy są absolwentami Politechniki Gdańskiej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy