Nagrody dla startupów z branży energetycznej od Fortrum i dofinansowanie projektów z zakresu elektromobilności od PARP. Przegląd #e-biznes

15-03-2017, 10:38

PARP przygotowało dla MŚP program dofinansowania rozwiązań, które wpłyną na rozwój elektrycznych samochodów i autobusów, eBay wprowadził nowy dział, MADKOM i Vivid Games notują dobre wyniki i zapowiadają jeszcze lepsze - a wszystko to w dzisiejszym przeglądzie e-biznes. Zapraszam do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • PARP ogłasza konkurs dla projektów dotyczących elektromobilności (rozwój samochodów i autobusów elektronicznych), z możliwością dofinansowania projektu do 20 mln zł. Do 26 kwietnia wnioski mogą składać MŚP,  które w jednym z ostatnich trzech lat obrotowych osiągnęły przychód ze sprzedaży 1 mln zł, a ich działalność wpasowuje się w odpowiednie kody PKD lub EKD, np. rozwiązania dotyczące technologii ładowania i magazynowania energii (źródło: materiał Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości).
  • W serwisie eBay został wprowadzony nowy dział Home&Garden (Dom i Ogród). Oferty także polskich sprzedawców, wystawione w tej kategorii, będą udostępniane kupującym z 30 europejskich rynków z wykorzystaniem wyszukiwania opartego o wizualizacje i podział na pomieszczenia (źródło: materiał prasowy eBay).
  • Ogłoszono wyniki pierwszego Fortum Hackathonu - konkursu o tematyce energetycznej, organizowanej przez firmę Fortum - dostawcę energii. Z ośmiu rywalizujących w Gdańsku zespołów wyłoniono cztery zwycięskie. Najlepszy okazała się się drużyna, której rozwiązanie pozwoli na zautomatyzowanie procesów marketingowych, co ma pomóc dostosować do potrzeb klientów obsługę w zakresie sprzedaży gazu i energii. Wszyscy laureaci mają być zaproszeni do wdrożenia rozwiązań (źródło: materiał prasowy Fortum).
  • Przed bydgoską firmą Vivid Games kolejny dobry rok. W 2016 roku przy przychodach 22,7 mln zł (wzrost o ponad 31%), grupa Vivid Games wypracowała blisko 3 mln zł zysku netto, zaś zysk operacyjny wyniósł 3,41 mln zł. Do dobrych wyników w 2017 roku przyczynią się co najmniej 4 premiery - w tym będący na rynku od tygodnia Highway Getaway, planowana nowa odsłona Real Boxing Manny Pacquiao i Metal Fist (źródło: materiał prasowy Vivid Games).
  • MADKOM S.A., spółka zajmująca się produkcją systemów IT dla samorządów, zanotowała w dwóch pierwszych miesiącach 2017 roku przychody brutto ze sprzedaży w wysokości 1,43 mln zł. Firma dąży do pozyskania nowych kontraktów na min. 10 mln zł i zdobycie zamówień w co najmniej 100 urzędach na dostawę systemów Elektronicznego Zarządzania Dokumentami (źródło: materiał prasowy MADKOM).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.