Na co zwrócić uwagę podczas prowadzenia projektu IT?

05-11-2018, 13:37

Każdy projekt IT wymaga wiele umiejętności i mobilizacji od każdego pracownika software house. Aby ukończyć zadanie w wyznaczonym terminie, powinno się zwrócić uwagę na kilka elementów. Oto one.

mat partnera

Tempo prac a harmonogram

Harmonogram prac pozwala utrzymać odpowiednie tempo prac nad projektem, dlatego powinno się kontrolować zespół, czy prace postępują. Jeżeli pojawiają się opóźnienia, wskazane jest sprawdzenie, czy możliwe jest dotrzymanie ostatecznego wykonania projektu. W celu przyśpieszenia prac wprowadza się nowe rozwiązania, poprawiające koordynację zespołu, rozwiązujące nieporozumienia oraz naprawiające źle wykonane zadania. Dzięki kontrolom postępów zgodnie z harmonogramem, zmobilizuje się zespół do efektywniejszej pracy oraz pozostawania w skupieniu.

 

Koszty i zakres prac

Zakres prac oraz ich koszty ustala się przed rozpoczęciem prac nad projektem IT, jednak nie zawsze możliwe jest ustalenie wszystkie szczegółów w obu kwestiach. Niekiedy prace są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem, lecz zleceniodawca potrzebuje oprogramowania szybciej. Zespół IT jest rozszerzany o kolejnych członków, przez co koszty realizacji projektu rosną. Podobnie bywa z zakresem prac. Aby uniknąć nieporozumień z klientem, powinno się podpisać umowę, która uwzględnia ewentualne zmiany zakresu i kosztów prac. Więcej na ten temat znajdziesz tu - https://blog.businesscasestudies.co.uk/3682/10-important-questions-to-ask-your-software-developer-provider/.

 

Produktywność zespołu IT

Zespół programistów jest w stanie wykonać jedynie określoną liczbę zadań we wskazanym czasie. Jeżeli zespół jest przeciążony, a terminy oddania projektów nierealne, software house naraża się na straty spowodowane niewywiązaniem się z umów. By podnieść produktywność zespołu programistycznego, można zwiększyć liczbę osób, które realizują zadanie lub rozdzielić zadania pomiędzy innych pracowników, lepiej odnajdujących się w konkretnych zagadnieniach.

 

Możliwe problemy

Bez względu na to, jaki projekt jest realizowany, w przypadku każdego zadania mogą pojawić się różne problemy. Wiele z nich można przewidzieć wcześniej, jak choćby awarie techniczne, choroby pracowników czy nieporozumienia w zespole. Aby szybko wyłapać problemy i im przeciwdziałać, powinno się nie tylko przewidywać, ale i regularnie monitorować prace - dzięki temu ryzyko przekroczenia terminu realizacji projektu maleje.

Więcej o efektywnym zarządzaniu projektem IT przeczytasz tu - https://www.techdonut.co.uk/blog/18/10/avoid-disasters-on-your-next-it-project


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag projekty ITtag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: