MWC 2011: Tabletowe nowości RIM, Nvidii, Samsunga i LG

15-02-2011, 10:29

Nie mogło zabraknąć tabletów w Barcelonie. Firma RIM ogłosiła wczoraj plany wprowadzenia na rynek dwóch dodatkowych modeli tabletów i przedstawiła nowe gry dla Playbooków. Na targach zadebiutowały też Samsung Galaxy Pad 10.1 oraz LG Optimus Tab - tablety oparte na platformie NVIDIA Tegra 2.

Research In Motion na MWC 2011

Firma RIM przedstawiła wczoraj m.in. nowości dotyczące aplikacji. Zapowiedziała, że gry Need for Speed Undercover oraz Tetris firmy Electronic Arts będą dostępne na tabletach BlackBerry Playbook. RIM i EA będą prezentowały obydwie gry na tablecie BlackBerry PlayBook podczas targów Mobile World Congress, aby zademonstrować możliwości 3D urządzenia. Więcej informacji na temat partnerstwa RIM i EA można znaleźć na stronie RIM

Co chyba najważniejsze, Research In Motion ogłosiła plany wprowadzenia na rynek dwóch dodatkowych modeli tabletów BlackBerry 4G PlayBook. Pojawią się one na rynku w drugiej połowie 2011 roku i będą wspierać standard LTE oraz HSPA.

>>> Czytaj: MWC 2011: Nowe procesory, IE9 dla Windows Phone 7

Ponadto firma ogłosiła, że sklep z aplikacjami BlackBerry App World jest dostępny na 27 nowych rynkach na całym świecie. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów BlackBerry ze 101 rynków mogą przeglądać, pobierać i korzystać z ponad 20 tys. aplikacji sprzedawanych w BlackBerry App World. Sklep z aplikacjami BlackBerry notuje ponad 2 miliony pobrań każdego dnia.

Wspólnie z operatorem Telefonica firma RIM ogłosiła prowadzenie prac nad integracją BlackBerry App World z rachunkami telefonicznymi. Planowana usługa umożliwi klientom sieci Telefonica na całym świecie dołączanie opłat za zakupy w BlackBerry App World bezpośrednio do ich miesięcznych rachunków telefonicznych.

Samsung Galaxy Tab 10.1
fot. - Samsung Galaxy Tab 10.1

Tablety z NVIDIA Tegra 2

W Barcelonie zadebiutowały dwa nowe tablety oparte na platformie NVIDIA Tegra 2 - Samsung Galaxy Pad 10.1 oraz LG Optimus Tab.

Samsung Galaxy Pad 10.1 to tablet z ekranem o przekątnej 10.1 oraz Androidem Honeycomb, który jest systemem zoptymalizowanym dla tabletów. Urządzenie skorzysta zatem nie tylko z wydajnego dwurdzeniowego procesora, ale także z wielozadaniowego systemu z nowszym interfejsem przystosowanym do większych ekranów.

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • procesor 1GHz Dual Core NVIDIA Tegra 2,
  • wyświetlacz 10.1” 1280 x 800 (WXGA) TFT,
  • żyroskop, akcelerometr, kompas,
  • pamięć 16 lub 32 GB,
  • nagrywanie i odtwarzanie treści 1080p, 
  • łączność Bluetooth v 2.1 + EDR, USB 2.0, WiFi 802.11 (a/b/g/n),
  • dostęp do Android Market.

Samsung i Nvidia ujawniły też, że współpracują również przy tworzeniu nowego smartfona wyposażonego w procesor dwurdzeniowy i pracującego pod kontrolą systemu Android.

LG Optimus Pad został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala. Ma to zapewnić wygodne trzymane w jednej ręce i jednocześnie większą czytelność ekranu niż w przypadku tabletów 7''. Wyświetlacz o współczynniku proporcji 15:9 sprawia, że LG Optimus Pad umożliwia obsługę pełnej gamy aplikacji dostępnych w sklepie Android Market i wyświetlanie materiałów multimedialnych w formacie szerokoekranowym, w rozdzielczości 1280x768 WXGA.

Tablet LG Optimus Pad również pracuje pod kontrolą systemu Android 3.0. Daje dostęp m.in. do Google eBooks, Google Maps 5 i Google Talk. Wykorzystuje dwurdzeniowy procesor o prędkości zegara 1GHz.

LG Optimus Pad
fot. - LG Optimus Pad

LG Optimus Pad to chyba pierwszy tablet na świecie wyposażony w kamerę 3D, który umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć w stereoskopowym trójwymiarze. Nagrane materiały można wyświetlać na telewizorach (przez połączenie HDMI) bądź publikować w serwisie YouTube.

Tablet oferuje również funkcje przeznaczone dla użytkowników biznesowych, jak np. możliwość prowadzenia wideokonferencji. Obsługa materiałów w rozdzielczości Full HD oznacza, że entuzjaści mogą używać urządzenia do wyświetlania filmów na telewizorach bez utraty jakości obrazu. Graczy może zainteresować szeroka oferta gier, które są dostępne w aplikacji Tegra Zone. Tablet ma trafić na lokalne rynki w marcu.

>>> Czytaj: MWC 2011: "Playstation Phone" i inne nowości SE


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy