Monitorowanie oraz ubezpieczanie floty pojazdów

31-03-2016, 10:01

Właściciele firm, w których używa się floty samochodowej stają przed wieloma pytaniami. W pierwszej kolejności muszą wybrać dobre i kompleksowe ubezpieczenia, a ponadto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu aut. Co wybrać, aby nie martwić się w razie niespodziewanych sytuacji?

Ubezpieczenie aut firmowych to podstawa. Najlepiej wybrać zaufanego ubezpieczyciela, który specjalizuje się w usługach dla flot samochodowych. Dzięki temu nie tylko uzyskamy pełen pakiet dla wszystkich aut, ale także będziemy mogli negocjować cenę. Firmy, takie jak Fleets Compare, zawsze indywidualnie podchodzą do klienta i w zależności od ilości oraz przeznaczenia pojazdów oferują atrakcyjną składkę.

Pakiet może zawierać: OC, autocasco, NNW kierowcy oraz pasażerów, zieloną kartę, assistance, ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu (GAP), a także ubezpieczenie szyb, dodatkowego wyposażenia czy pomoc prawną przy dochodzeniu odszkodowania. W przypadku pojazdów firmowych, które przemierzają dużo kilometrów i są bardziej narażone na różne sytuacje na drodze warto wziąć pod uwagę jak najpełniejsze ubezpieczenie.

 flota aut

Czujna kamera

Jeśli mowa o niebezpiecznych wydarzeniach w trakcie jazdy nie sposób pominąć kwestii stłuczek. Codziennie na polskich drogach dochodzi do ponad tysiąca zdarzeń. Prawdopodobieństwo udziału w kolizji rośnie wraz z częstotliwością korzystania z samochodu, czyli w przypadku floty firmowej jest ono bardzo duże. Oprócz tych przypadkowych mogą zdarzyć się również próby wyłudzenia odszkodowania, dlatego trzeba być bardzo czujnym i uważnym.

Jednak z uwagi na fakt, że kierowca nie jest w stanie zauważyć wszystkich podejrzanych sytuacji, gdyż musi skupić się na drodze, warto pomóc sobie montując specjalny monitoring w przodu i z tyłu pojazdu. Kamera rejestruje przebieg jazdy lub zdarzeń, a następnie zapisuje je i wysyła do centrali. Nagranie możemy również zawsze zgrać na dysk zewnętrzny i przekazać odpowiednim służbom. Rejestrator zapisuje też dźwięk, pozycję samochodu, temperaturę oraz przyspieszenie auta. Wszystko to pozwala udowodnić prawdziwą wersję zdarzeń i uniknąć niesprawiedliwej zapłaty odszkodowania.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: