Mobilny internet z ulgą podatkową

GazetaPrawna.pl 30-06-2010, 08:48

Komisja Przyjazne Państwo likwiduje ograniczenia w stosowaniu ulgi na internet. Chce zniesienia warunku korzystania z sieci w miejscu zamieszkania. Zamiast faktur ulgę potwierdzi każdy dokument z danymi nabywcy i sprzedawcy usług.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W dobie mobilnego internetu i kafejek internetowych obecne restrykcyjne zasady odliczania i dokumentowania ulgi internetowej pozbawiają tej preferencji wielu internautów, którzy korzystają z sieci poza miejscem zamieszkania. Już od najbliższych rozliczeń podatkowych może się to zmienić. Komisja Przyjazne Państwo opracowała projekt nowelizacji ustawy o PIT, który zawiera rewolucyjne zmiany w odliczaniu ulgi. Likwidacja nieprzystającego do rzeczywistości warunku korzystania z internetu w miejscu zamieszkania oraz dokumentowania wydatków na sieć fakturami wystawionymi na imię i nazwisko internauty to podstawowe założenia nowelizacji. (...)

Aleksandra Maruszczak, ekspert w firmie doradczej KPMG, wskazuje, że według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej z łącza internetowego na koniec 2009 roku korzystało 7,3 mln użytkowników, z czego aż 2,1 mln, czyli blisko 30 proc., to użytkownicy internetu mobilnego, do których głównie adresowana jest zmiana przepisów. (...)

Na popularyzację ulgi wpłynie też zmiana sposobu dokumentowania wydatków. Jak wyjaśnia Dorota Białas, obecnie warunkiem odliczenia jest posiadanie faktur oraz dowodów ich zapłaty przez nabywcę usługi. W przypadku wykupienia usługi internetowej przez kilkuosobową rodzinę z ulgi może skorzystać wyłącznie osoba widniejąca na fakturze wystawionej przez operatora oraz posiadająca potwierdzenia dokonanych zapłat.

– Po zmianach ulgę w zeznaniu podatkowym będzie mógł uwzględnić każdy podatnik, który rzeczywiście poniesie koszt usługi internetowej i będzie potrafił go udokumentować – wyjaśnia Dorota Białas. Dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi będzie np. potwierdzenie dokonania przelewu z właściwym opisem płatności.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Mobilny internet z ulgą podatkową

Magdalena Majkowska

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.