Mobilne reklamy Twittera także dla iOS oraz Androida

29-02-2012, 10:40

Twitter poinformował na swoim blogu, że jego nowe formy reklamowe trafią wkrótce również do aplikacji mobilnych. To kolejne kroki, które mają podnieść zyskowność najpopularniejszej na świecie usługi mikroblogowej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


"Promowane tweety" oraz "promowane trendy" będą teraz włączane w strumień nowych wiadomości w aplikacjach dla Androida oraz iOS - czytamy na blogu Twittera. Do tej poty tego typu reklamy znajdować mogliśmy wyłącznie w ekranie wyszukiwania dostępnym z mobilnym narzędziu usługi.

Czytaj także: Facebook wprowadza zweryfikowane konta

Już teraz około 55% z ponad 100 milionów użytkowników Twittera wykorzystuje usługę z poziomu swojego urządzenia przenośnego. Rosnąca liczba posiadaczy nowoczesnych smartfonów w oczywisty sposób zmusza do wykonywania kolejnych kroków, które pozwolą zarabiać na tego typu ruchu.

Według agencji Reuters również Facebook, który generuje niemal 85% swoich przychodów z reklam umieszczanych na stronie, testuje obecnie reklamy w swojej aplikacji mobilnej. W przypadku Twittera już teraz w strumieniu wiadomości odnaleźć możemy "promowane konta", natomiast reszta aktualizacji powinna trafić do użytkowników w ciągu najbliższych dni.

W ubiegłym tygodniu Twitter zaktualizował swoje narzędzia mobilne, przede wszystkim pod kątem nowoczesnych tabletów. Poprawiono m.in. funkcję wyszukiwania znajomych, a w przypadku iOS pojawiło się wsparcie dla rozwiązania "kopiuj i wklej". Nową wersję aplikacji Twittera można pobrać za darmo ze sklepu App Store bądź Android Marketu.

Czytaj także: Musiał uciekać z kraju przez wpis na Twitterze


Źródło: Twitter


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.