Mobile Experts zwycięzcą konkursu Innovator Małopolski 2008

11-12-2008, 02:40

"Nagrodzony produkt na stałe zmieni sposób wykorzystania zarówno telefonii komórkowej, jak i dostarczania określonych produktów i usług, takich jak produkty bankowe, usługi maklerskie, usługi medyczne czy usługi i świadczenia administracyjne (e-urząd) " - napisano w uzasadnieniu przyznania tytułu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Krakowska firma wygrała dzięki opracowaniu i wdrożeniu mobilnego podpisu elektronicznego Mobile PKI. Zwycięski produkt jest platformą, pozwalającą na składanie e-podpisu i autoryzację dostępu. Produktu można używać przy pomocy jakiegokolwiek terminala mobilnego (w szczególności telefonu komórkowego) w odniesieniu do dowolnych zasobów cyfrowych.

Podpisywane mogą być m.in. dokumenty tworzone w edytorach tekstu, wiadomości poczty elektronicznej, korespondencja urzędowa czy deklaracje ZUS. Mobile PKI może być także wykorzystane w celu autoryzacji dostępu do zasobów informacyjnych, informatycznych lub płatności w systemach transakcyjnych.

Producent podkreśla, że materiał kryptograficzny (tzw. klucz prywatny) w urządzeniu mobilnym umieszczony jest bezpośrednio na karcie SIM i nigdy jej nie opuszcza. Chroniony jest kodami PIN i PUK oraz polityką bezpieczeństwa stosowaną przez operatorów telefonii komórkowej w odniesieniu do własnej infrastruktury.

Platforma Mobile PKI została już wdrożona w oprogramowaniu meGINA, które stworzone dla Komendy Głównej Policji przy współpracy z PTK Centertel, operatorem sieci Orange, oraz Wasko S.A., dostawcą urządzeń mobilnych dla Policji. Oprogramowanie zapewnia autoryzację dostępu do blisko 2 tysięcy mobilnych terminali wykorzystywanych przez polskich policjantów na terenie całego kraju.

Obecnie trwają prace nad kolejnymi praktycznymi zastosowaniami Mobile PKI.


Źródło: informacja prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.