Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale

20-02-2012, 12:42

O nieco ponad 30,6% spadnie produkcja tabletów w pierwszym kwartale 2012 roku w porównaniu do trzech wcześniejszych miesięcy - prognozuje Digitimes Research.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rynek tabletów wciąż będzie się jednak powiększał. W pierwszym kwartale do sklepów dostarczonych ma zostać aż o 77,6% urządzeń więcej niż przed rokiem.

Czytaj także: Dzieci uwielbiają tablety

Bez większego zaskoczenia do rąk klientów ma trafić najwięcej iPadów 2 i 3 (około 11 milionów), natomiast drugie miejsce przypadnie urządzeniom z Androidem (3,97 miliona). Warto zauważyć, że liczba dostarczanych do sklepów sprzętów wyposażonych w platformę mobilną od firmy Google może spaść aż o 50,8% kwartał do kwartału.

Najpopularniejszymi tabletami z Androidem będą bez wątpienia Kindle Fire (sprzedaż na poziomie ok. 1,5 miliona w ciągu kwartału), a także Nook Tablet (300 tysięcy). Według Digitimes Research 26,3% tabletów PC stworzonych w pierwszym kwartale tego roku będzie wyposażonych w "Zielonego Robota".

Zdecydowana większość tabletów wyprodukowanych w kolejnych miesiącach ma pochodzić z fabryk Foxconnu, gdzie jak informowaliśmy niedawno, odbywają się obecnie audyty agencji The Fair Labor Association (FLA). Choć chiński gigant zapewnił, że podniesie pensje swoim pracownikom, audytorzy doszukali się w fabrykach "mnóstwa problemów".

Czytaj także: iPad zablokowany w niektórych chińskich miastach


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.