Microsoft wprowadza Zestaw Legalizacyjny

01-12-2006, 08:51

Od kilku tygodni co i rusz słychać doniesienia o nalotach policji na polskich użytkowników pirackiego oprogramowania. Takie akcje przynoszą korzyści lokalnym sprzedawcom programów, cieszy się z nich również Microsoft, którego oprogramowanie jest prawdopodobnie najczęściej nielegalnie wykorzystywane. Gigant z Redmond postanowił wykorzystać okazję i od grudnia oferuje możliwość legalizacji nielicencjonowanych kopii systemu Windows XP.

Microsoft poinformował o udostępnieniu Zestawu Legalizacyjnego Windows XP Professional, który dziś ma trafić do polskich sklepów z oprogramowaniem. Legalizacji można również dokonać przez internet, gdzie oferta jest rozszerzona o system Windows XP Home.

Udostępniony przez Microsoft Zestaw Legalizacyjny pozwoli użytkownikom zalegalizować oprogramowanie bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego lub formatowania dysku. Jest to możliwe dzięki nośnikom CD, stanowiącym podstawowy element zestawu i zawierającym narzędzie do aktualizacji klucza aktywacyjnego (Windows Product Key Update Tool).

Z myślą o klientach biznesowych firma przygotowała również Zestaw Legalizacyjny w formie "dziesięciopaku", zawierającego jeden nośnik i dziesięć Certyfikatów Autentyczności.

Osoby oraz firmy, które skorzystają z oferty otrzymają Certyfikat Autentyczności posiadanego oprogramowania oraz dostęp do bezpłatnego wsparcia technicznego Microsoft.

Sugerowana cena pojedynczego Zestawu Legalizacyjnego w wersji dla klientów indywidualnych oraz biznesowych to 532 zł netto (ponad 649 zł brutto). Legalizacja przez internet jest tańsza i kosztuje 537 zł brutto za system Windows XP Pro oraz 357 zł brutto za system Windows XP Home.

Szczegóły na stronie: www.microsoft.com/poland/zalegalizujsie/

Należy jednak pamiętać, że Windows to nie jedyny system operacyjny na rynku. Użytkownicy komputerów mogą też wybrać spośród wielu dystrybucji systemu Linux, które w większości przypadków można pobrać z internetu za darmo. Baza oprogramowania na system Linux jest także bogata i w większości przypadków są to programy darmowe. Korzystając z Linuksa internauci są także mniej narażeni na wszelkie niebezpieczeństwa, jak szkodniki komputerowe, czy próby włamań.

Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zestawy legalizacyjne
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930