Microsoft walczy z bałaganem w Marketplace

30-09-2011, 12:33

Niektórzy deweloperzy wciąż publikują po kilkanaście niemal identycznych aplikacji dziennie, by zwrócić na nie uwagę użytkowników.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft na swoim blogu poinformował, że wprowadza nowy limit dla deweloperów aplikacji mobilnych tworzących narzędzia dla Windows Phone'a. Od października będą oni mogli publikować wyłącznie 10 nowych aplikacji każdego dnia.

Czytaj także: Microsoft zarobi 444 mln dol. na Androidzie w rok

Sonda
Microsoft w odpowiedni sposób walczy z zalewem aplikacji?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O problemach związanych z "masowym publikowaniem" użytkownicy donosili już od jakiegoś czasu. Część deweloperów tworzących mało popularne aplikacje udostępniała jednego dnia nawet kilkadziesiąt niemal identycznych narzędzi ze zmienionymi nazwami, by zainteresować nimi użytkowników. Gigant z Redmond wprowadził wtedy ograniczenie, które pozwalało na udostępnianie maksymalnie 20 programów każdego dnia.

- Zauważyliśmy małą grupę deweloperów, która wciąż masowo publikuje aplikacje - napisał Todd Brix na blogu Microsoftu. Rozwiązanie problemu według giganta nie jest zbyt wyszukane i tym razem ograniczyło się wyłącznie do obniżenia limitu. Teraz wydawcy publikujący w Marketplace mogą umieszczać tam do 10 nowych programów dziennie.

Windows Phone Marketplace niedawno przekroczył 30 tysięcy dostępnych narzędzi i warto przy okazji przypomnieć, że użytkownicy mogą je wygodnie przeglądać na stacjonarnych komputerach. Microsoft zaprezentował również mechanizm ułatwiający instalację programów z poziomu przeglądarki internetowej, jednak całość jest mniej zautomatyzowana niż w przypadku Androida.

Czytaj także: Tethering w WP7 Mango z licznymi ograniczeniami


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.