Microsoft Mobile? Gigant z Redmond i Nokia wreszcie się łączą

22-04-2014, 10:51

Przejmowanie Nokii przez Microsoft ma się zakończyć w tym tygodniu - to potwierdzone. Są też mniej oficjalne informacje, w których wymieniana jest nazwa Microsoft Mobile.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft we wrześniu ubiegłego roku ogłosił przejęcie Nokii, a właściwie części Nokii odpowiedzialnej za urządzenia i usługi. Ponadto gigant miał kupić licencje na patenty Nokii, a łączne koszty tego wszystkiego miały wynieść 5,44 mld euro. Transakcja miała być zrealizowana w pierwszym kwartale 2014 roku. Nieco się opóźniła powodu braku zgód regulatorów.

Microsoft i Nokia -finalizacja porozumienia

Wczoraj obydwie firmy ogłosiły, że sprawa zostanie zamknięta do 25 kwietnia, czyli do przyszłego piątku. Microsoft na swoim blogu wyjaśnił kilka dodatkowych kwestii.

  • Początkowo porozumienie nie przewidywało zarządzania zasobami online. Pomimo to dwie firmy zgodziły się, że Microsoft będzie zarządzał domeną Nokia.com oraz stronami w serwisach społecznościowych, przynajmniej do roku czasu.
  • Porozumienie rozszerzono na 21 pracowników Nokii w Chinach, którzy przejdą do Microsoftu i będą robić dla niego to, co do tej pory robili dla Nokii. 
  • Początkowo zakładano, że Microsoft przejmie koreańską fabrykę Nokii. Ustalono ostatecznie, że pozostanie ona w rękach Nokii.

Microsoft Mobile?

Tyle wiadomo z oficjalnych komunikatów. Są jeszcze informacje mniej oficjalne.

Serwis NokiaPowerUser twierdzi, że dotarł do listu rozesłanego do dostawców przejmowanej części Nokii. Wynika z niego, że Nokia Oyj zmieni nazwę na Microsoft Mobile Oy. Na tej podstawie większość gazet zakłada, że Microsoft Mobile będzie generalnie nazwą "mobilnego ramienia Microsoftu".

Sonda
Microsoft poradzi sobie lepiej mając zasoby Nokii?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Z listu wspominanego przez NokiaPowerUser wynika również, że dla dotychczasowych dostawców Nokii to przejęcie nic nie zmienia. Co więcej, Nokia ma zamiar utrzymać współpracę z tymi samymi dostawcami, by we własnym zakresie wprowadzać nowe produkty na rynek (zob. Nokia Oyj to become Microsoft Mobile Oy, Nokia to retain its suppliers base post the deal?).

Należy w tym miejscu dodać, że Nokia nie przestaje istnieć, ale ma zająć się biznesem nie związanym z telefonami. Mogą to być produkty związane z mapami HERE, ale także bardziej nowatorskie gadżety, takie jak smart-zegarki. Czas pokaże czy odchudzona Nokia poradzi sobie na rynku i czy Microsoft będzie umiał wykorzystać to, co od niej przejął.

Czytaj także: Microsoft udostępni bezpłatnie Windows Phone i Windows RT?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.