mBank ułatwia e-zakupy na raty

18-10-2011, 11:37

mBank Raty to nowa forma płatności umożliwiająca sfinansowanie zakupu dokonanego w sklepie internetowym za pomocą kredytu ratalnego. Narzędzie jest dostępne dla podmiotów współpracujących z bankiem w ramach programu partnerskiego. Teraz do programu będą mogły dołączyć także sklepy internetowe.

Korzystanie z usługi mBank Raty nie jest trudne. Klient wchodzi na stronę sklepu, wybiera odpowiedni produkt i umieszcza go w koszyku. Potem wybiera mBank Raty jako formę płatności i składa zamówienie, po czym zostaje automatycznie przekierowany do internetowego wniosku kredytowego.

Stali klienci banku, posiadający obliczone wcześniej limity kredytowe w ramach "Oferty dla Ciebie", otrzymają kredyt nawet w 15 minut. Środki zostaną automatycznie przelane na rachunek sklepu internetowego, który zrealizuje zamówienie w wybrany przez klienta sposób.

Czytaj: e-Handel: Płatność za pobraniem traci popularność?

Kredyt dostępny jest dla klientów mBanku (procedury uproszczone dla klientów posiadających "Ofertę dla Ciebie") oraz klientów innych banków. Minimalna kwota kredytu to 300 zł, maksymalna to nawet 20 tys. zł, spłacane w automatycznie pobieranych z rachunku eKONTO miesięcznych ratach. Okres kredytowania wynosi od 3 do 36 miesięcy, oprocentowanie kredytu wynosi od 12,29 proc.

W pierwszej kolejności usługę mBank Raty będą mogli aktywować w swoich sklepach członkowie programu partnerskiego mBank.net.pl oraz podmioty zrzeszone na platformie IAI Polska.

Czytaj: UE: Nowe przepisy o ochronie konsumentów online


Źródło: mBank
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy