mBank naliczał opłaty za kartę - to był błąd

15-12-2011, 12:46

Część użytkowników kart debetowych w mBanku musiała zapłacić za prowadzenie karty, choć wykonały transakcje na kwotę zwalniającą z opłaty. Bank zwraca pieniądze, ponieważ w systemie wystąpił błąd.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Standardowo według umowy i regulaminu opłata w wysokości 2 zł naliczana jest wyłącznie wtedy, gdy klient nie korzysta z karty płatniczej. W innym wypadku karty debetowej mBanku można używać bezpłatnie.

- Opłata została pobrana niesłusznie tylko wobec części użytkowników kart mBanku. Nie ma ona wpływu na bezpieczeństwo i stabilność systemu transakcyjnego banku – tłumaczy Krzysztof Olszewski z mBanku.

Czytaj też: 10 opłat, o których nie wiesz, a które pobiera Twój bank

Jak zapewnia przedstawiciel mBanku, osoby którym bank niesłusznie pobrał opłatę w wysokości 2 zł, otrzymały jej zwrot lub otrzymają go jeszcze dzisiaj. Zaksięgowanie środków na rachunku następuje automatycznie, bez konieczności kontaktu z bankiem.

Problem nie dotyczy klientów innych banków działających pod szyldem BRE Bank i – według Olszewskiego – wystąpił po raz pierwszy.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.