Materace w Głogowie - jakie najlepiej się sprawdzą?

11-05-2021, 21:03

Zdrowy sen ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. To właśnie w trakcie snu następuje regeneracja organizmu, a mózg pozbywa się różnych toksyn. Urządzając swoją sypialnię, warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni materac. Powierzchnia do snu powinna zapewniać komfort i wygodę, a także zdrowie oraz higienę w nocy.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Podejmując decyzję o zakupie materaca, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

 • wkład materaca - można wybierać między modelami piankowymi, kieszeniowymi oraz hybrydowymi, 
 • rozmiar materaca, a więc jego długość i szerokość - dla singli proponowane są modele o szerokości od 80 do 120 centymetrów, natomiast dla par materace o szerokości od 140 do 180 centymetrów, 
 • twardość materaca, a można wybierać między modelami o twardości od H1 do H4, przy czym twardość należy dobierać do swojej wagi ciała, wzrostu oraz osobistych preferencji,
 • właściwości antyalergiczne materaca, co ma szczególne znaczenie dla osób z różnymi uczuleniami, 
 • higiena materaca, a więc jego właściwości antybakteryjne, 
 • osobiste preferencje i potrzeby,
 • możliwość odwracania materaca - modele odwracalne posiadają dwie strony użytkowe, a dodatkowo sporą zaletą jest zwiększenie higieny materaca, ponieważ regularne odwracanie stron sprawia, że jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. 

Dodatkowo spore znaczenie mają inne właściwości materacy, na przykład siedem stref twardości, które zapewniają optymalne wsparcie kręgosłupa oraz dopasowanie do anatomii użytkownika. 

Marka Hilding oferuje produkty wysokiej jakości

Wybierając materac, warto zdecydować się na zakup modelu od renomowanych producentów, na przykład marki Hilding. Firma ta ma w swojej ofercie materace, łóżka i stelaże. Dla osób, które poszukują akcesoriów do sypialni także znajdą się różne produkty. Warto zdecydować się na materac nawierzchniowy 160x200, przeznaczony dla par, które chcą wyrównać powierzchnię używanego obecnie materaca do spania. Marka Hilding ma ponad 80 lat doświadczenia, funkcjonuje z powodzeniem w 60 państwach świata i posiada ponad 25 marek własnych. W Polsce marka Hilding jest obecna od 2001 roku i działa z powodzeniem. Hilding sprzedaje produkty najwyższej jakości z certyfikatami. Wiele modeli materacy posiada szwedzki certyfikat AEH, który świadczy o spełnieniu czterech kluczowych warunków, a więc wysokiej trwałości, higieny, ergonomii i odpowiedniego klimatu. 

Proponowany model materaca od marki Hilding 

Jednym z ciekawych modeli materacy, znajdujących się w ofercie marki Hilding, jest Flamenco, czyli materac sprężynowy multipocket. Model Hilding Flamenco posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • model o siedmiu strefach twardości, zapewniających doskonałe dopasowanie do budowy anatomicznej użytkownika,
 • materac zbudowany ze sprężyn multipocket oraz dwóch pianek: wysokoelastycznej (sprężysta, elastyczna, odporna na odkształcenia) i lateksowej (antybakteryjna i antyalergiczna),
 • materac odwracalny, który może być użytkowany po obu stronach,
 • model z optymalną wentylacją, zapewnioną przez specjalne nacięcia i profilowania,
 • 15 lat gwarancji,
 • do materaca dołączony jest jeden z dwóch pokrowców (do wyboru): Tencel (naturalny i antyalergiczny) lub Velvet (miękki, delikatny, przyjemny w dotyku).

Warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości materaca z oferty marki Hilding. W ten sposób można zadbać o zdrowy i wygodny sen. Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag materac
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.