Make IT! - projekt dla wszystkich i dla każdego z osobna

PATRONAT MEDIALNY 19-04-2011, 11:33

Już 9 maja na śląskich uczelniach za sprawą Organizacji Studenckiej Paneuropa doświadczenie specjalistów z branży IT połączy się z akademicką wiedzą studentów. Dzięki współpracy i zaangażowaniu tak znanych firm, jak Microsoft, Zumi, Fuero, E-Point, Ataxo, Jcommerce, Fidelis, Insilesia.pl oraz Kamsoft, został opracowany projekt, który - jak twierdzą organizatorzy - bazuje na aktualnych potrzebach studentów.

Make IT! jest wydarzeniem regionalnym, gdyż będzie realizowany aż na czterech śląskich uczelniach, takich jak Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych.

Jego forma opiera się na trzech modułach:

  • Moduł Podstawowy - skierowany do studentów pragnących poznać narzędzia informatyczne, które są wykorzystywane na co dzień w pracy zarówno dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw różnych branż. Celem tego modułu jest uświadomienie młodym ludziom konieczności zaznajomienia się z podstawowymi instrumentami komputerowymi oraz poznanie bliżej takich zagadnień, jak e-commerce oraz e-marketing.

  • Moduł Zaawansowany - grupa docelowa to studenci zainteresowani branżą IT, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z jej zakresu. Głównym założeniem modułu jest umożliwienie zdobycia nowych umiejętności oraz poznanie bardziej zaawansowanych narzędzi informatycznych.

  • Moduł Eksperta - moduł ten zorientowany jest na studentów kierunków informatycznych oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłą karierę z branżą IT. Celem tego elementu projektu jest pokazanie młodym osobom możliwości dalszego rozwoju oraz umożliwienie kontakt ze specjalistami IT.

W zależności od stopnia zainteresowania branżą IT oraz poziomu umiejętności obsługi narzędzi informatycznych każdy będzie mógł wybrać szkolenia, warsztaty bądź laboratoria dostosowane w sam raz do jego własnych potrzeb. Dodatkowo będzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanym przez firmę E-point case study.

Innowacyjność projektu przyczyniła się do powstania mostu komunikacyjnego pomiędzy społecznością studencką mogącą nabyć praktyczne umiejętności z zakresu branży IT, niezbędnych do zdobycia wymarzonego stanowiska. Z drugiej strony umożliwia pracodawcom dotarcie do ambitnych i inteligentnych studentów, którzy mogą zasilić szeregi firmy oraz przyczynić się do kształtowania ich osobowości i ścieżki rozwoju - czytamy w komunikacie organizatorów.

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.paneuropa.eu.org/makeit


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag szkoleniatag patronat DItag Make IT!
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy