MADKOM i LiveChat ze świetnymi wynikami, dynamicznie w świecie gier. Przegląd #ebiznes

16-06-2017, 08:14

W długoweekendowym przeglądzie #e-biznes piszemy m.in. o dobrych wynikach firm z różnych obszarów biznesu cyfrowego oraz o najnowszych wiadomościach z branży gier. Zapraszam do lektury.

  • iFun4all, krakowskie studio gier z grupy Bloober Team, zamierza wprowadzić program motywacyjny dla kluczowych pracowników w formie przyznania akcji, w wolumenie zależnym od liczby sprzedanych sztuk "Serial Cleanera" - najnowszej gry studia. iFun4all rozważa także przeniesienie akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych (źródło: materiał prasowy firmy iFun4all).
  • Firma Kaspersky informuje o otwarciu laboratorium technologii przyszłości – Future Tech Lab – w Izraelu. Nowe centrum B&R będzie odpowiedzialne za analizę cyberzagrożeń, których celem są najnowocześniejsze technologie, np. z zakresu IoT. Dzięki pracy laboratorium, do organizacji na całym świecie mają trafić praktyczne informacje analityczne, które pozwolą im wyprzedzić o krok cyberprzestępców (źródło: materiał prasowy firmy Kaspersky Lab).
  •  Grupa LiveChat Software zwiększyła zysk netto o 53% w roku obrotowym 2016/17 (zakończonym 31 marca). Skonsolidowane przychody Grupy wzrosły o 44% do 76,25 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 42,92 mln zł. Zarząd zarekomendował zatem wypłatę dywidendy w rekordowej wysokości 1,41 zł na akcję (źródło: materiał prasowy firmy LiveChat Software).
  • Techland zapowiada wprowadzenie nowej zawartości dla gry Dying Light. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem nowych przeciwników, mechanik rozgrywki, tajemnic i obszarów. Przełoży się to na dziesięć DLC w ciągu roku. Dodatki będą udostępniane za darmo dla wszystkich graczy (źródło: materiał prasowy wydawnictwa Techland).
  • MADKOM S.A., grupa kapitałowa zajmująca się produkcją systemów IT dla samorządów, podpisała w maju umowy na kwotę blisko 1,13 mln zł brutto - m.in. z Gminą Jerzmanowa, 7 gminami z woj. małopolskiego czy Urzędem Gminy Zgierz (źródło: materiał prasowy firmy MADKOM).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Techlandtag MADKOMtag LIVECHATtag Kaspersky Labtag iFun4all
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy