LimeWire nawiązuje współpracę z AVG

15-03-2010, 18:19

Narzędzie firmy LimeWire LLC służące do wymiany plików w internecie zostało zintegrowane z pakietem antywirusowym SDK firmy AVG Technologies. Dzięki temu wszystkie pliki przesyłane za pomocą LimeWire będą skanowane jeszcze przed uruchomieniem ich na komputerze użytkownika.

Współczesne sieci P2P charakteryzuje zdecentralizowana struktura, co niestety nie idzie w parze z bezpieczeństwem użytkowników. Z reguły muszą oni sami zatroszczyć się o ochronę swoich komputerów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że spora część plików rozpowszechnianych w sieciach P2P jest zarażona szkodliwym oprogramowaniem. W Dzienniku Internautów informowaliśmy już o pirackich kopiach Windowsa 7, które posłużyły do zbudowania botnetu. Także jeden z nielicznych trojanów stworzonych z myślą o systemach Apple'a rozprzestrzeniał się ukryty w pliku instalacyjnym programu iWork 09.

Nie dziwi więc, że producent klienta LimeWire Pro zdecydował się zintegrować go z pakietem bezpieczeństwa AVG Anti-Virus SDK. Zadaniem oprogramowania AVG będzie ochrona użytkowników LimeWire poprzez automatyczne skanowanie każdego pobieranego pliku. Gra jest warta świeczki, gdyż ze wspomnianej aplikacji korzysta 50 milionów użytkowników miesięcznie.

>> Czytaj więcej o sieciach P2P w DI


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag programy antywirusowetag p2ptag LimeWiretag AVG
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy