Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W poniedziałek, 14 września, odbyło się ostatnie spotkanie Letniej #Szkoły Gamedevu. Projekt skierowany był do wszystkich, którzy chcieli pod czujnym okiem ekspertów z branży zaprojektować i stworzyć grę na wybraną przez siebie platformę. Inicjatywa była bezpłatna a organizowało ją największe polskie studio produkujące gry społecznościowe - krakowscy deweloperzy z Ganymede.

Zajęcia rozpoczęły się 3 sierpnia i trwały przez 6 tygodni. Ich celem było stworzenie finalnej wersji gry gotowej do oddania użytkownikom. Projekt ruszył z kopyta, a na pierwszym spotkaniu pojawiło się aż 40 osób. W trakcie podziału uczestników powstało 6 zespołów, a każdy z nich składał się co najmniej z jednego programisty, grafika oraz designera. Praca w zespołach, pomimo założonych zgodnie z planem godzinnych spotkań, wydłużyła się do 3 godzin. Zajawieni możliwością stworzenia własnej gry uczestnicy spotykali się jeszcze dodatkowo po godzinach. Projekt przeszedł oczekiwania organizatorów. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu uczestników powstały 4 gry oraz 1 koncept stworzony przez grafika.

Letnia #SzkołaGamedevu

Tak o projekcie powiedział Leszek Górniak, jeden z uczestników Letniej #SzkołyGamedevu: Uczę się Unity od roku. Przez sześć tygodni w trakcie warsztatów nauczyłem się więcej o robieniu gier w Unity, niż przez cały ten rok przed rozpoczęciem kursu.

Całą inicjatywę w trafnych słowach skomentował prowadzący warsztaty, Paweł Weder: Brakowało mi takiej inicjatywy 10 lat temu, gdy to ja wchodziłem na drogę zawodową związana z pracą w gamedevie. Nikt nie powiedział mi, co robię dobrze, a co robię źle. Jedyny feedback otrzymałem od rodziców, którzy uważali, że za długo siedzę przed komputerem. Cieszę się, że mogłem pomóc chętnym w stworzeniu ich pierwszej gry oraz pokazać, jakie kroki potrzebne są do tego typu przedsięwzięć. Konrad Gadzina, drugi prowadzący, uzupełnił: Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z osobami, które chcą stawiać pierwsze kroki w tej branży.

Z tym stanowiskiem zgada się Stanisław Skulimowski - wiceprezes Fundacji Lublin GameDev. Jako współorganizator podobnych spotkań i warsztatów w Lublinie, śmiało mogę potwierdzić, że tego typu wydarzenia są potrzebne. Młodzi ludzie często czują opory do tego, by zacząć działać w kierunku samorozwoju. Dzięki spotkaniom z ludźmi, którzy już pracują w tej branży, nabierają śmiałości do podejmowania własnych działań.

Ganymede rusza z kolejnym projektem Akademii już na początku października. Koniecznie śledźcie ich profil na FB, aby poznać szczegóły i terminy następnych spotkań. Zapraszamy!


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. HONOR








fot. Freepik



fot. ING


Tematy pokrewne:  

tag SzkołaGamedevutag patronat DItag Ganymede