Lenovo ze znacznym wzrostem

23-05-2012, 21:27

Sprzedaż Lenovo w ostatnim kwartale fiskalnym roku była aż o 59% lepsza niż we wcześniejszych trzech miesiącach - poinformował chiński producent w środę. Koncern planuje w przyszłości czerpanie zysków z kolejnych sektorów rynku technologicznego.

Lenovo poinformowało o przychodach netto za kończący się w marcu rok fiskalny, przekraczających 472,99 miliona dolarów. Analitycy już wcześniej spodziewali się świetnych danych od chińskiego koncernu, jednak spółka i tak zaskoczyła pozytywnie.

Czytaj także: HP wznawia produkcję tabletów

Warto zauważyć, że rok wcześniej koncern zanotował zysk netto na poziomie 273,24 miliona dolarów. Według agencji Reuters biznes Lenovo wzrastał w ostatnim czasie dwukrotnie szybciej niż reszta rynku (zob. China, new products raise Lenovo Q4 net profit).

Zdaniem analityków już w najbliższym roku Lenovo może wyprzedzić HP pod względem liczby produkowanych komputerów osobistych. Z wyliczeń agencji Reuters wynika, że tylko w ostatnim kwartale firma zarobiła 66,8 miliona dolarów (o 800 tysięcy dolarów więcej niż prognozowano).

Lenovo wyprzedziło firmę Dell pod względem liczby produkowanych pecetów, jednak coraz mniejsza ilość wytwórców tego typu maszyn skupia się na najtańszych urządzeniach. Dell, którego początek roku kalendarzowego zawiódł akcjonariuszy, podobnie jak firma Acer czy Samsung, przykłada większą wagę do wyższej jakości ultrabooków.

Czytaj także: Dell szuka nowego szefa działu technologicznego


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy