Które banki są najpopularniejsze w sieci?

06-02-2012, 22:33

BZ WBK i Credit Agricole liderami listopadowego badania popularności banków w polskim internecie, które zostało zrealizowane przez SociAll i narzędzie monitoringu sieci Brand24. W badaniu zwrócono uwagę także na opinie internautów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ranking popularności banków
fot. Brand24 - Ranking popularności banków
Według danych Brand24 zdecydowanymi liderami popularności w internecie i mediach społecznościowych okazały się banki: BZ WBK, Credit Agricole, PKO BP oraz Pekao S.A. W przypadku treści publikowanych na najpopularniejszej platformie społecznościowej, jaką jest Facebook, prym wiodą PKO BP, BPH, mBank oraz City Bank.

Najaktywniejsze kategorie źródeł
fot. Brand24 - Najaktywniejsze kategorie źródeł
Najaktywniejsze były serwisy finansowe, które miały 65% udział w całkowitej dyskusji. Najbardziej opiniotwórczym medium okazały się fora dyskusyjne (14%) oraz blogi (10%). Nowoczesne media społecznościowe w postaci Facebooka i mikroblogów miały prawie 5% udział w dyskusjach.

Najwięcej pozytywnych opinii zebrały mBank, Alior Bank oraz BZ WBK. Wśród marek bankowych, w kontekście których zanotowano najwięcej negatywnych wzmianek, znalazły się PKO BP, ale także wspomniane już mBank i BZ WBK. Z badania wynika, że obie te marki wywołują spore emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Ranking popularności banków na Facebooku
fot. Brand24 - Ranking popularności banków na Facebooku
W tym miejscu warto przypomnieć o tegorocznym plebiscycie Złoty Bankier 2011, gdzie również w kilku kategoriach prym wiodła marka mBanku.

Czytaj też: Złoty Bankier 2011 - internauci wybrali najlepsze banki

Najaktywniejsze źródła opinii
fot. Brand24 - Najaktywniejsze źródła opinii
Wśród dwudziestu najaktywniejszych źródeł dominowały znane podmioty, takie jak Money.pl, Bankier.pl, Parkiet.com, Forsal.pl czy Inwestycje.pl.

- Można odnieść wrażenie, że największy szum w sieci generują banki, które są liderami na rynku pod względem prowadzenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, a to potwierdza fakt obecności marek PKO BP, PeKaO SA, mBanku, BZ WBK, czyli pierwszej czwórki pod względem ilości otwartych rachunków bankowych - komentuje Rafał Tomkowicz z portalu Finansosfera.pl.

Pełne badanie jest dostępne pod adresem: www.brand24.pl/bankiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.