Kto zagrozi firmie Apple?

22-08-2011, 07:20

Kolejne tablety wypadają z rynku, na ich miejsce pojawiają się kolejne. Żadnemu jednak nie udaje się dorównać iPadowi, który od samego początku jest punktem odniesienia i wyznacznikiem standardów. Czy rok 2012 przyniesie zmiany?

Popularność iPada na rynku tabletów wydaje się nie do podważenia. Żadnej firmie, która urządzenie takie do sklepów wypuściła, nie udało się zagrozić potędze Apple'a. Mało tego - kolejni konkurenci wycofują się z rynku. Hewlett-Packard najpierw obniżył na jeden weekend ceny swojego TouchPada, po czym w zeszłym tygodniu poinformował o rezygnacji z dalszego rozwoju nie tylko samego systemu operacyjnego webOS, ale także tabletów. I to wszystko w ciągu zaledwie siedmiu tygodni od premiery.

>> Czytaj także: Załamanie kursu HP

Słaba sprzedaż cechuje także Xooma Motoroli Mobility, a także Eee Pada Asusa. PlayBook firmy Research In Motion także nie jest w centrum zainteresowania mediów i klientów, jednak Kanadyjczycy w tabletach widzą swoją przyszłość, nie należy więc w najbliższym czasie spodziewać się wycofania tego produktu - pisze agencja Reuters.

Sonda
Interesujesz się branżą turystyczną?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

System iOS Apple'a cieszy się największą popularnością - korzysta z niego ponad 60 proc. obecnych na rynku tabletów. Na drugim miejscu, z udziałem na poziomie 30,1 proc. są urządzenia z Androidem kilku innych producentów. Microsoft zajmuje miejsce trzecie (4,6 proc.), a RIM czwarte (3,3 proc.). Dane takie podaje Strategy Analytics.

Nieźle, według słów producenta, radzi sobie Galaxy Tab Samsunga, pracujący na Androidzie. Firma ma, co prawda, problemy natury prawnej w Europie (chodzi o wojnę patentową z Apple'em), jednak jest zdeterminowana do tego, by ze swojego tabletu uczynić głównego konkurenta iPada. Dzięki przejęciu Motoroli Mobility przez Google'a zyskać może Xoom. Nie stanie się to jednak zapewne wcześniej niż w połowie przyszłego roku.

Ofensywy spodziewać się można także z Redmond - Microsoft planuje bowiem wydanie systemu operacyjnego Windows 8, jednak nie stanie się to wcześniej niż na jesieni 2012 roku. Duże nadzieje w tym projekcie pokłada m.in. Dell. Analitycy są zgodni co do tego, że w przyszłym roku iPadowi przybędzie konkurencji, pytanie tylko, czy wypuszczone na rynek tablety spełnią oczekiwania konsumentów. Po smartfonach wiadomo, że jednym z kluczy do sukcesu jest bogaty wybór aplikacji. W tej dziedzinie Apple'owi kroku próbuje dotrzymać właściwie tylko Google.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy