Kto jest największym klientem Google'a?

14-04-2011, 07:26

Największy klient amerykańskiego giganta wydaje zaledwie około 200 mln dolarów na reklamę w Google'u, co stanowi mniej niż 1 procent jego przychodów.

51 mln dolarów wydała firma Amazon na reklamę w wyszukiwarce Google w ostatnim kwartale 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. Zajęła tym samym pierwsze miejsce na liście największych reklamodawców internetowego giganta. Tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych przez firmę Kantar Media, które przywołuje MediaPost.

>> Czytaj także: Doodle 4 Google - polscy uczniowie przemalują logo Google

Kolejna firma na liście - operator AT&T - wydał blisko dwukrotnie mniej (27 mln dolarów). Ebay zajął miejsce szóste (22 mln dolarów), Sprint - kolejny telekom - z 17 mln dolarów znalazł się o dwa oczka niżej.

Sonda
Klikasz w reklamy w wyszukiwarce?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Pozycja Amazonu może trochę dziwić - w skali roku firma może wydawać na reklamę w samym tylko Google'u nawet 200 mln dolarów. Czy naprawdę aż taki wydatek jest konieczny, skoro firma ma rozpoznawalną na całym świecie markę? Najwyraźniej czuje ona na plecach oddech mniejszych konkurentów, którzy samodzielnie może jej i nie dorównują, jednak jako cała grupa stanowić mogą zagrożenie dla pozycji firmy - spekuluje Business Insider.

Zaskoczeniem nie jest silna pozycja firm z branży e-commerce oraz finansów - na rynkach tych panuje bardzo silna konkurencja, więc skuteczna reklama, a za taką uchodzi reklama w Google'u, jest na wagę złota. Podobnie rzecz się ma z branżą turystyczną, stąd wysoka, piąta pozycja, Expedii.

Przy tej okazji Business Insider zauważa, że największy klient wydaje 200 mln dolarów rocznie na reklamy. Biorąc pod uwagę, że przychody z tego tytułu wyniosły w ostatnim roku 23 mld dolarów, udział Amazonu jest mniejszy niż 1 procent. Dla Google'a jest to zdecydowanie pozytywna sytuacja - firma nie jest uzależniona od jednego bądź kilku dużych klientów, którzy mogliby w takiej sytuacji zacząć dyktować własne warunki.

>> Czytaj także: Google: Premia pracowników zależna od sukcesu +1


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930