Konta Xbox Live na chwilę odblokowane

29-04-2011, 19:35

Gigant z Redmond ma więcej empatii dla graczy, którzy modyfikują swoje konsole, niż Sony?

Sony ostatnio zmaga się z olbrzymim włamaniem, wskutek którego wyciekły dane milionów użytkowników PlayStation Network. Tymczasem Microsoft wykonał nieoczekiwany krok.

>>Czytaj także: TomTom przeprasza za sprzedawanie informacji policji

Sonda
Producenci powinni blokować za modyfikowanie konsol?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na kilka godzin odblokowano konta w usłudze Xbox Live, które zbanowano w związku z modyfikacjami wprowadzanymi w konsolach Xbox 360. Sytuacja wywołała duże zamieszanie i choć po krótkim czasie wszystko powróciło do poprzedniego stanu, dyskusja na temat incydentu nie ucichła.

W związku z problemami konkurencyjnego PlayStation Network początkowo podejrzewano, że jest to efekt włamania, tym razem do usługi Microsoftu. Inny scenariusz zakładał, że gigant z Redmond postanowił bardziej liberalnie podchodzić do użytkowników, którzy modyfikują swoje urządzenia, by w ten sposób przyciągnąć do siebie użytkowników PlayStation.

Microsoft nie chciał komentować zajścia, jednak możliwe, że był to po prostu błąd w usłudze. W ten sposób korporacja mogła również testować swoje zabezpieczenia bądź przygotowywać pole do wydania aktualizacji, w której przywrócone zostaną funkcje zbanowanych kont.

>>Czytaj także: HP również przygotowuje swoją mobilną usługę muzyczną


Źródło: Xbox Scene
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy