Komórki z powrotem dla operatorów

12-03-2009, 18:26

Nie wiesz, co zrobić z zużytą komórką? Udaj się do salonu któregoś z operatorów i zostaw go w specjalnym pojemniku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Od początku roku obowiązuje w Polsce prawo, zgodnie z którym konieczne jest zorganizowanie zbiórki zużytych aparatów telefonicznych w ilości przynajmniej 24 procent liczby sprzedanych telefonów. Dopiero teraz jednak polscy operatorzy telefonii komórkowej przystąpili do realizacji ustawowych postanowień.

Dzięki zbiórce nieużywanych już aparatów telefonicznych zyskać ma środowisko naturalne. Do produkcji telefonów używane są bowiem toksyczne metale ciężkie, które - gdy znajdą się na wysypisku śmieci - mogą w prosty sposób doprowadzić do skażenia gleby oraz wody.

Co ważne, wspólne działania zapowiedzieli czterej najwięksi polscy operatorzy - PTC, PTK Centertel, Polkomtel oraz P4. W salonach, gdzie można kupić telefony ustawiane są specjalne pojemniki, do których można wrzucać zużyte telefony. Operatorzy potwierdzają jednak, że w zeszłym roku zainteresowanie recyklingiem było znikome - pisze Dziennik.

W tym roku będzie zapewne większe, gdyż rozpoczęła się nawet kampania reklamowa zachęcająca do oddania swojej starej komórki. Można oczekiwać, że pracownicy salonów firmowych także będą namawiać do tego klientów.

Pierwsze rozliczenie operatorów z końcem roku. O akcji zbierania telefonów komórkowych i dedykowanej jej stronie pisaliśmy wcześniej w artykule Nie wyrzucaj starego telefonu.


Źródło: Dziennik.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.