Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~bri

  Na sporo lapków bez systemu można natrafić w euro (rtv agd). Nie ma problemu żeby kurier przywiózł do domu lub do sklepu.

  Dobrym rozwiązaniem byłoby całkowite wywalenie preinstalowanych systemów. A w sklepie znajdowałaby się półeczka z pudełkowymi systemami do wyboru do koloru. Za dodatkową opłatą wykfalifikowany personel by instalował system.
  No ale to marzenie ściętej głowy.
  Po pierwsze sam producent robi sprzęt pod konkretny system nie mysląc o wspieraniu innego (problemy z downgrade z 7/visty do xp). Przez co po drugie linuch zostaje bez sterowników. Dodatkowo Po trzecie winda zajmuje dvd a większość dystrybucji linucha mieści się na cd w związku z czym nie należy się spodziewać że linux da radę lapkowi. Postawiłem 7mkę na stacjonarnym i dwóch lapkach, w każdym przypadku nie musiałem instalować żadnych dodatkowych sterowników, w tej samej sytuacji taie ubuntu dawało ciała na całej linii. Mogę się zgodzić że np. full dvd wersja , albo suse enterprise ma wsparcie do 90% laptopowych bebechów ale nie należy tego przesądzać - na dvd z linuchem jest po porstu więcej programów a nie więcej sterowników.
  Pod 7 dopiero gdy chciałem zagrać w dragon age musiałem pobrać i zainstalować nowe sterowniki nvidia/ati do kart graficznych, oraz realteka do obsługi dźwięku 5.1.
  7mka to spore usprawnienie i pozwoli mikrosoftowi nieco odskoczyć od konkurencji.

  22-03-2010, 06:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
RSS  


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.