Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~POstawa Obywatelska

  Nie będzie ~kaczor pluł nam w twarz! Precz z ~kaczorami, pisioramni i wszelka rydzomoherią czyniacymi zamach na wolność słowa i wyznania w Rzeczypospolitej Polskiej zarządzanej przez Platformę Obywatelską, Pana Premiera Tuska i jakże światłych ministrów, dyrektorów, posłów i senatorów PO!

  20-12-2009, 16:02

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Niespotykane_Spoko

  Oni wszyscy wiedzą o Internecie tyle, że jest i słyszą jak niektórzy gadają, że jest On zły. Cały ten Kumitet Cyntralny, czy jak mu tam, to Uprzywilejowana Grupka Leśnych Dziadków. No taki tam np. Michał Boni - czy ten mały, siwy pan shańbił sie kiedy poważną uczciwą robotą?!

  20-12-2009, 16:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~mlab

  I jak ta ustawa przejdzie (a w tym kraju prędzej czy później tak będzie) szykują nam się kolejne afery o obiektywność osądu, które strony powinny a które nie powinny znaleźć się w takowym rejestrze. I znów zamiast zająć się "polityką realną" cała widowiskowość naszego rządu przypadnie bandzie aktorów tego kiepskiego show.

  21-12-2009, 07:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~impassive

  Propozycje do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych:
  - platforma.org,
  - tusk.pl,
  - donaldtusk.pl.
  Nadto zablokować - potraktować jako "niedozwolone" wszystkie numery i loginy komunikatorów i mejli oraz loginy/konta na portalach - należące do członków PO, ich rodzin i powinowatych.

  21-12-2009, 12:39

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: de0]

  Rozporządzenia UE mają większą moc niż ustawy (nawet zasadnicze) państw członkowskich UE.
  Reguluje to Traktat Lizboński.
  A UE właśnie takie rozporządzenie (o "cenzurowaniu" Internetu w trosce o dobro dzieci) wydała i ma obowiązywać (jeśli się nie mylę) od stycznia 2010.

  22-12-2009, 14:18

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany

  Ciekawy artykuł.
  Nie wiedziałem że rząd może nie wypełnić tego co ma zapisane w ustawie.

  22-12-2009, 14:20

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • anfinuo
  m
  Użytkownik DI anfinuo (1512)

  Jak pisałem - ChRL to poligon doświadczalny i powoli wnioski i doświadczenia z niego płynące będą stosowane u nas.
  Do usług zabronionych dodałbym:
  - Posłaniec
  - Rejestr zdalny
  - Telnet
  i kilka innych których nazw teraz nie pamiętam.
  Tak wiem że, nie o takie usługi się rozchodzi, ale skoro przy okazji hazardu wymyślono to co wymyślono, to i takie usługi mogą być usługami zabronionymi. Przynajmniej z nazwy się zgadzają z ustawą.

  24-12-2009, 14:28

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Sloma
  m
  Użytkownik DI Sloma (61)
  [w odpowiedzi dla: ]

  @R_G_M

  Sorry, ale nawet nie masz pojęcia o czym piszesz. To że prawo UE ma wyższą moc od krajowego wcale nie jest wynikiem podpisania Traktatu Lizbońskiego, istniało już wcześniej. Wynika to z "zasady supremacji prawa wspólnotowego nad prawem krajowym", które to wyprowadził Trybunał Europejski w drodze różnych spraw przed nim się toczących. Logiką stojącą za tą zasadą było, że skoro państwa członkowskie wcześniej się zgodziły pomiędzy sobą na określone rozwiązania to znaczy, że krajowe rozwiązania jeśli są sprzeczne z tymi przyjętymi, to nie mają mocy wiążącej. Nie wierzysz, poszukaj, na pewno znajdziesz.

  I po drugie to rozporządzenie, o którym tutaj piszesz nazywa się Pakiet Telekomunikacyjny i właśnie broni przed takimi zakusami, nie jest idealne, ale broni przed cenzurą i odcinaniem od Internetu. Trzeba było uważnie słuchać szwedzkich przedstawicieli Partii Piratów.

  Po trzecie, przede wszystkim to prawo krajowe musi być zgodne z Konstytucją. Konstytucja w tym zakresie nie jest sprzeczna w żadnym artykule z zapisami w Pakiecie Telekomunikacyjnym, więc też kolejną bzdurę napisałeś.

  20-01-2010, 20:53

  Odpowiedz
  odpowiedz


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.