Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Antek

  Nie uzywac Stat.pl i problem sam sie rozwiąze

  17-03-2009, 08:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~wilk
  [w odpowiedzi dla: ~Antek]

  @Antek - probvlem się nie rozwiąże, bo niestety wśród darmowych statystyk Stat.pl oferuje jedną cechę, której brak np. Google Analytics czy Wooprze - elastyczność w doborze danych, które chcielibyśmy udostepnić osobom trzecim (w GA i większości innych zaawansowanych darmowych statstyk albo pokazujesz wszystko albo nic). Miejmy nadzieję, ze pojawi się jakaś modyfikacja Awstata udostępniająca taką funkcjonalność. I wtedy faktycznie będzie po problemie.

  17-03-2009, 09:24

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~buck

  Pracuję w firmie, w której korzystamy z darmowych statystyk stat24 na portalu komercyjnym. Po wymianie kilkunastu maili z obsługą użytkownika statystyk nie udało mi się uzyskać tylko informację o tym, że aktualnie nie mogą podać daty, kiedy zostaną udostępnione cenniki a od początku wyświetlania reklam zostało ich wyświetlonych już ponad 40000 !!!

  Jestem ciekaw stawki, jaka zostanie zaoferowana bo oczywiście można przenieść się na płatne statystyki i nie mieć reklam ale jeśli stawka będzie uczciwa to być może okaże się że darmowe statystyki "się opłacają" bo generują dodatkowy dochód.

  Tylko JAK DŁUGO trzeba jeszcze czekać na udostępnienie klientom cennika. Nie mówię o panelu zarządzania tym programem partnerskim, firma Stat24 powinna udostępnić cennik.

  Cieszę się, że DI poruszył tą sprawę bo to dotyczy bardzo wielu stron/portali, które korzystają z darmowych statystyk stat24. Mam nadzieję, że uda wam się to wyjaśnić i będą aktualizacje tego artykułu.

  17-03-2009, 14:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~anonim

  Google Analytics wg mnie chodzi świetnie, nie ma większych problemów z dodaniem do cmsów, for itp, a możliwości ma ładne, sporo wykresów, sporo danych, wg mnie najlepsze darmowe statystyki

  17-03-2009, 15:43

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Statystyczny Polak

  Google Analytics ma jeszcze jedną fajną cechę, zakładając jedno konto możemy na nim mieć staty do wszystkich swoich stron.

  17-03-2009, 17:13

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~behemot

  ale ten temat nie jest o google analytics tylko stat24. Naucz sie czytac...

  17-03-2009, 17:23

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~www.rafalgdak.pl

  Zaraz po pojawieniu się pierwszych reklam na mojej stronie napisałem do Stat24. Oczywiście otrzymałem zapewnienie, że serwis podzieli się z użytkownikami zyskami. Po około 2 miesiącach zrezygnowałem z ich usług i wstawiłem na stronie skrypt stat4U i Google Analitics.

  17-03-2009, 19:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~marcinnnno

  No dobrze, ale dyskutujmy o stat.pl a nie o innych statystykach. Artykuł dotyczy tego, czy stat.pl zapłaci i KIEDY to zrobi swoim klientom, na których do tej pory tylko zarabiają.

  17-03-2009, 19:15

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Rut

  Dzięki tym niesmacznym reklamom na stat24 poznałem świetną alternatywę - Google Analitics.
  Stat24 popełnili moim zdaniem jeden zasadniczy błąd. Skoro wprowadzenie reklam jest "dla dobra obopólnego" i ma na zasadzie współpracy partnerskiej skorzystać na tym i firma i użytkownik, to dlaczego nie dali swojemu "partnerowi" wyboru czy chce zarabiać na swojej stronie czy niekoniecznie?
  Skoro aż tak liczą każdy grosz, to podejrzewam, że cennik wyświetleń layerów przez stat24 nie będzie zachwycający w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań.
  Moim zdaniem o to też chodzi firmie:
  chce ona stworzyć ofertę dla laików, którzy nie znają bardziej opłacalnych możliwości a dzięki stat24 za pomocą kopiuj-wklej będą mogli wkładać pierwsze drobne do skarbonki - dopóki temat reklam nie stanie im się bliższy.
  Myślę, że marketingowo to pomysł dobry, ale jako użytkownik mający nieco większe wymagania państwu ze stat24 już podziękowałem i cieszę się brakiem głukowatych (bo nie związanych z moją stroną) reklam.

  17-03-2009, 19:56

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~wilk

  GA w wielu kwestiach jest lepszy od Stat24, ale w wielu gorszy. Po prostu jest inny. Mozna w jednym koncie miec kilka statystyk bez przelogowywania, ale np. jesli statystyka dotyczy serwisu z subdomenami, to moga wychodzic cuda-niewida w danych. Mozna udostepniac dane osobom trzecim (np. reklamodawcom), ale od razu calosc, podczas gdy w Stat mozna wybierac dane. GA podaje np. wspolczynnik odrzucen, za to nie podaje rankingu IP (co w niektorych sytuacjach sie przydaje). Itp. itd.

  Jeden i drugi system sa zaawansowane, ale zwyczajnie maja rozne cechy i dla jednego uzytkownika lepszy bedzie jeden, dla drugiego drugi. Natomiast tutaj nie jest mowa czy swieta bozego nardzenia goruja nad wielkanoca, a o tym, ze ktos tu niepowaznie traktuje uzytkownikow.

  17-03-2009, 20:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~buck

  @Rut mylisz się - stat24 daje wybór użytkownikom: jeśli nie chcesz reklam to wykup płatną wersję statystyk, wtedy nie będą Cię atakowali reklamami.

  Co do wspólnego interesu to oczywiście sprawa jest podejrzana, bo jak dotąd żaden z klientów darmowych statystyk stat24 nie wie "co z tego wspólnego interesu dostanie". A skoro nie wiadomo "co" to na myśl zaczyna przychodzić, że "może nic".

  Może to akcja która się uspokoi, klienci dostaną grosze a ilość wyświetlanych reklam zmniejszy się w momencie w którym stat24 zacznie się dzielić zyskami z klientami. Według mnie to może być akcja zaplanowana tak "w 4 miesiące wyśletlamy n-milionów reklam i nic nie ujawniamy klientom, później płacimy marny procent zysku i uspokajamy kampanię".

  18-03-2009, 09:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Grzegorz
  [w odpowiedzi dla: ~behemot]

  Twoja odpowiedź jest za to na temat,

  a propos Google Analitics warto także wiedzieć że do 5 mln wyświetleń w miesiącu jest za friko.

  18-03-2009, 10:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~gravis

  Co ciekawe, nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, że w kodzie darmowych statystyk jest link bezpośredni do stat24.

  18-03-2009, 15:58

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Zbyszek

  ZŁODZIEJE. Tyle.

  23-02-2010, 20:36

  Odpowiedz
  odpowiedz
RSS  


Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.