
Prawdę mówiąc podobne funkcje szybkiego dostępu może spełniać pasek osobisty. Co z tego, że zobaczę miniaturki stron? Pozwoli mi to stwierdzić czy zaszły jakieś zmiany? Wątpię. Opera mogłaby raczej dopracować kanały RSS, bo to co oferuje jest raczej siermiężne. Gdyby tak znalazły się na pasku paneli i to w postaci drzewa... o, to byłoby coś.
Opisywana funkcja jest IMHO raczej bez sensu. Po co komu obrazkowe zakładki? Może dzieciom się to spodoba? Może jeszcze melodyjkę do nich dorzucić, żeby było całkiem cacy, hę? ;)
Nawet gdyby Opera pre-loadowała te ulubione strony, to jest to mało przydatne w dobie szybkiego Internetu. Zwłaszcza, że Opera jest podobno najszybszą przeglądarką z czołówki, więc nie miałoby to kompletnie znaczenia, czy strona ładuje się w 1s czy w 0,25s.
@alien: Kwestia gustu. Dla mnie Opera jest szpetna. Ładniejszy był ostatni Netscape.
Ludzie a powiedzcie mi taką rzecz: już kilka razy instalowałem różne wersje Opery ale nie mogę się przyzwyczaić, bo te karty(panele) są nad paskiem adresu, a ja jestem przyzwyczajony że tak jak w FF i Maxthonie wolałbym je mieć je pod paskiem adresu. Niby różne rzeczy można w Operze zmieniać i przesuwać ale jakoś tego nie potrafię zmienić i za każdym razem dawałem sobie spokój i ją odinstalowywałem. Czy naprawdę nie można przesunąć paneli poniżej pasek adresu? Może ktoś wie?

@MrBean:"Gdyby tak znalazły się na pasku paneli i to w postaci drzewa"
Przecież to jest w Operze. Wystarczy założyć sobie zwykłe konto pocztowe (nawet fikcyjne), a odpowiedni panel z drzewkiem kanałów pojawi się w panelu poczty :)
@Karlos: "Nawet gdyby Opera pre-loadowała te ulubione strony"
Opera właśnie preloaduje te strony. Można z ręki odświeżać wszystkie, wybrane. Można ustawić interwał czasowy po których ma się odświeżać itd.
@pytanie:"Czy naprawdę nie można przesunąć paneli poniżej pasek adresu?"
To się da zrobić szybko i prosto. Instrukcja tu: http://my.opera.com/Tamil/blog/tab-bar-below-address-bar
Pasek adresu mozesz sobie przesunąć ponad karty pewnym okropnym sposobem :)
Włącz sobie pasek główny (main bar) - to ten gdzie kiedyś były przyciski otwórz, zapisz, znajdź itepe. Dodaj tam pasek adresu i to co Ci potrzeba. Teraz wyłącz pasek adresu i voila.
Co do samej funkcji szybkiego wybierania to jest to calkiem wygodne. Kiedyś miałem to samo, ale w pasku startowym. Teraz po odpaleniu nowej karty widze co sie zmienilo na stronach. Najlepiej to wypada na blogach/stronach z obrazkami, np. widelec.org czy boli.blog.pl
No rzeczywiście wasze porady są cenne a tyle się wcześniej namęczyłem żeby to zmienić. Jeszcze tylko bym dodał opcję że jak się dwukrotnie kliknie na panel to on się by wtedy zamykał zamiast celowania w ten x na końcu każdego panelu. Tak mam w Maxthonie i tak po zainstalowaniu dodatku Tab Mix Plus miałem w Firefoxie i o wiele szybciej wtedy zamknę kilka otwartych kart. Może kiedyś też to będzie w Operze.

@pytanie: "Jeszcze tylko bym dodał opcję że jak się dwukrotnie kliknie na panel to on się by wtedy zamykał zamiast celowania w ten x na końcu każdego panelu."
W Operze tę funkcję masz klikając środkowym przyciskiem myszy (kółkiem) :)
pytanie: To jest w Operze. Wyłącz opcję Narzedzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Show close button on each tab.
Od teraz, nie ma x na kazdym tabie i mozesz zamykac taby klikajac na nie srodkowym przyciskiem myszy (lub uzywajac skrotu ctrl+W). Jakby tego bylo malo, podwojny klik/srodkowy klik na pasku tabow otworzy nowego taba.

@pytanie: A najlepiej to nauczyć się gestów myszy: http://browsehappy.pl/gesty :)
Widzę że jesteście bardzo pomocni. Warto było tu wejść a z tego co piszecie to widzę że Opera też się zmienia na lepsze. Będę musiał ją zainstalowac i przetestować wszystkie wasze porady tylko że wciąż wychodzą te wersje beta a ostatnia finalna jest chyba 9.10. Dzięki za szybkie odpowiedzi.
@pytanie - zapraszamy na forum Opery, znajdziesz tam prawie wszystkie możliwe odpowiedzi. A jak nie będzie, to ekipa forum postara się rozwiązac problem. :)

@quiris: Widzę: Wszystkie wiadomości, Filtry, Aktywne kontakty, Etykiety, Znalezione, Załączniki i na samym końcu

@quiris: Widzę: Wszystkie wiadomości, Filtry, Aktywne kontakty, Etykiety, Znalezione, Załączniki i na samym końcu Kanały informacyjne. Ze wszystkich tych opcji szeroko korzystam, więc są rozwinięte. Aby dostać się do RSS musiałbym przewijać tak dużo, że łatwiej jest otwierać je po kolei z menu.
Może to jest i drzewko, ale raczej jednogałązkowe. Ja natomiast chciałbym aby po pierwsze można było wyświetlać Kanały informacyjne osobno, a po drugie aby można było zdefiniować w nich foldery i je poukładać.
Wiem, oczywiście, że istnieją znakomite czytniki RSS, które takie możliwości oferują. Ale ja bym naprawdę wolał, żeby to było w Operze. I najlepiej dostępne gestem myszy...
Jak już jestem przy głosie to pozwolę sobie na jeszcze jedno życzenie: aby Poczta obsługiwała potwierdzenie odbioru. Nie obchodzi mnie kto pierwszy wpadł, aby coś takiego istniało w e-mail, czy też jest to usługa niestandardowa itd. Jest baaaardzo przydatna w korespondencji służbowej.
Sorry, popełniłem literówkę i poprzedni tekst mi urwało


© 1998-2026 Dziennik Internautów Sp. z o.o.