Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kołdra na lato - jaka jest dostępna w Gdańsku?

24-06-2021, 08:27

Na komfort i higienę naszego snu ogromny wpływ ma to, na czym śpimy, ale również to, czym się przykrywamy. Dlatego wybór odpowiedniej kołdry na lato jest bardzo istotny. Upalne dni i następujące po nich ciepłe noce sprawiają, że mamy trudności z zasypianiem. Dobrze dobrana kołdra na lato ułatwi nam zaśnięcie, nawet kiedy temperatura za oknem będzie przekraczać 25 stopni. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając w Gdańsku kołdrę na lato.

Różnice w rodzajach kołder

Mamy już w swojej sypialni wygodny i odpowiednio dobrany pod względem twardości materac marki Hilding Anders, taki jak na przykład piankowy model Hilding Boogie, który minimalizuje ryzyko bólów pleców czy szyi i wyposażony jest w chłodzącą piankę FloFom. Teraz czas na wybór właściwej kołdry do spania. Do wyboru mamy trzy rodzaje. Należą do nich:

  • kołdry na lato – są to produkty lekkie, miękkie i przewiewne. Ich gramatura jest zdecydowanie niższa niż kołder zimowych. Produkty letnie chronią nasze ciało przed przegrzewaniem w trakcie snu i dlatego są polecane, gdy temperatura w ciągu dnia przekracza 20 stopni Celsjusza. Letnie kołdry produkowane są zarówno z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych.

  • kołdry zimowe – posiadają bardzo wysoką gramaturę, co powoduje, że są to produkty bardzo ciepłe i jednocześnie stosunkowo lekkie. Ich konstrukcja zapewnia odpowiednią ilość ciepła w mroźne noce, ale jednocześnie taka kołdra nie dopuszcza do przegrzewania organizmu. Produkty te również wytwarzane są z materiałów naturalnych, jak na przykład puch oraz syntetycznych.

  • kołdry całoroczne – produkty te posiadają średnią gramaturę i są rozwiązaniem idealnym dla osób, które nie mają w domu miejsca do przechowywania dwóch osobnych kompletów kołder. Tak jak poprzednie rodzaje, tak i kołdry całoroczne powstają z naturalnych i syntetycznych materiałów.

idealna kołdra letnia

Idealna kołdra letnia

Jak już wiemy, kołdra na lato musi zapewnić nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Z takich właściwości słyną modele puchowe, takie jak puchowa kołdra AMZ Premium. Jej wypełnienie to naturalny gęsi puch, który utrzymuje na właściwym poziomie temperaturę naszego ciała. Ponadto powleczenie tej kołdry jest wykonane z delikatnego inletu bawełnianego. Ten wysokiej jakości materiał pozwoli nam się w pełni zrelaksować i odpocząć. Puchowa kołdra AMZ Premium ma właściwości antyroztoczowe, więc jest doskonałym wyborem dla alergików.

Innym rodzajem kołder letnich są produkty wypełnione silikonowym poliestrem. Są to bardzo lekkie i delikatne produkty, znakomicie sprawdzające się na ciepłe, a nawet upalne noce. Silikonowy poliester nie jest narażony na zawilgocenie, ponieważ nasz pot swobodnie odparowuje. Kołdry te również są antyalergiczne, a po praniu pozostają równie miękkie i trwałe, jak nowy produkt.

Kolejnym wyborem może być kołdra letnia z włókna alpaki. Jej wypełnienie jest w pełni naturalne, pozbawione wszelkich chemicznych dodatków. Produkt jest odpowiedni nie tylko dla alergików, ale również dla astmatyków. Letnia kołdra z włókien alpaki nie pochłania wilgoci z naszego ciała, a odprowadza ją na zewnątrz. Tym samym sen pod taką kołdrą staje się bardziej higieniczny i komfortowy. Ponadto włókna alpak mają właściwości termoregulacyjne, więc dostosowują się do temperatury naszego ciała.

Wybór letnich kołder w Gdańsku jest spory, jednak mając powyższą wiedzę, możemy wybrać najlepszą kołdrę dla siebie i nawet w upalne noce cieszyć się zdrowym, komfortowym i nieprzerywanym snem. Jest to bardzo ważne dla funkcjonowania naszego organizmu.Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag latotag kołdrytag Gdańsk