Klienci banku Santander pod opieką CyberRescue

30-11-2019, 12:58

Od teraz klienci bankowości osobistej Santander Select mogą bezpłatnie korzystać z usług startupu CyberRescue. Firma ma ich ostrzegać przed możliwymi zagrożeniami pojawiającymi się w sieci oraz udzielać im wsparcia, jeśli doszło do naruszenia cyberbezpieczeństwa.

Usługa CybereRescue skupia się na dwóch podstawowych aspektach: monitorowaniu sieci pod kątem cyberataków oraz pomocy ofiarom działalności hakerskiej. Jeżeli eksperci wykryją, że danego dnia przestępcy rozpoczęli ofensywę za pomocą konkretnej techniki – np. wyłudzeń „na Blika”, fałszywych e-maili i SMS-ów, czy połączeń z nieznanych zagranicznych numerów – przygotowują specjalne ostrzeżenie, które przekazują swoim klientom poprzez platformę Messenger.

Startup prowadzi także stale aktualizowany spis niebezpieczeństw, takich jak np. nierzetelne sklepy internetowe czy numery telefonów służące do wyłudzeń. Poza tym każdy klient CyberRescue może się zgłosić do ekspertów firmy przez platformę Messenger, telefonicznie bądź mailowo i opisać swój problem.

– Nasza pomoc nie ogranicza się jedynie do instruowania klientów co powinni zrobić w danej sytuacji, a wręcz przeciwnie – staramy się jak najwięcej działań wziąć „na siebie”. W przypadku ataku hakera klienci bardzo często funkcjonują pod wpływem emocji i konieczność podjęcia dodatkowych działań sprawiłaby, że zestresowaliby się jeszcze bardziej. Dlatego też w CyberRescue po naszej stronie leży nie tylko weryfikacja zagrożenia i poradzenie sobie z nim, ale też, jeżeli sytuacja tego wymaga, składanie w imieniu klienta wniosków np. do nierzetelnego sklepu czy na policję – mówi Ewelina Dogońska z CyberRescue.

Pierwszym partnerem CyberRescue był mBank, a w ciągu ostatniego roku pod opieką startupu znalazło się ponad 70 tys. jego klientów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031