Kinect wielkości gumy do żucia przyda się w smartfonie?

22-01-2013, 09:09

Jest niemal 10 razy mniejszy od standardowego Kinecta, przypominając raczej listek gumy do żucia niż pełnoprawny kontroler. A jednak...

Firma PrimeSense, która tworzy sensory 3D dla Kinecta, przygotowała swoje kolejne urządzenie - pomniejszone niemal do granic możliwości.

Capri

Kontroler Capri. Fot. PrimeSense

Technologiczny przełom

- Przełom technologiczny polega na tym, że byliśmy w stanie poprawić każdy aspekt systemu, istotnie ograniczając jego wielkość - poinformowała firma w komunikacie. Całość ma w przyszłości idealnie nadawać się do zastosowania w tabletach czy smartfonach.

Sonda
Urządzenia przenośne powinny odczytywać nasz nastrój?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zasięg Capri to od 0,8 do nawet 3,5 metra. Łatwo więc wyobrazić sobie, jak tablet czy większy smartfon może obserwować na przykład nasz nastrój bądź chociażby sprawdzać, czy przyglądamy się ekranowi urządzenia. Podobne rozwiązanie znalazło się już wcześniej w Samsungu Galaxy S III, który jednak wykorzystuje do tego celu standardową przednią kamerkę.

Niestety kontroler ma również pewne wady. Jego dokładność prawdopodobnie będzie znacznie mniejsza niż w przypadku standardowego Kinecta, gdyż producent zrezygnował ze stosowania kamerki RGB. Zdaniem PrimeSense mocno komplikowałoby to urządzenie, nie wspominając już o wyższych kosztach jego produkcji.


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy