Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kiedy skończą się problemy ze zmianą dostawcy internetu?

07-03-2007, 06:31

Netia, GTS Energis oraz Telekomunikacja Polska (TP) zostały zaproszone "na dywanik" do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Firmy zobowiązały się do rychłego zrealizowania zaległych zamówień. Ponadto przedstawiciele Telekomunikacji zapewnili, że firma nie wykorzystuje trudności z migracją namawiając klientów powrotu do jej usług.

W czasie spotkania w dniu 1 marca 2007 r. w UKE, Netia poinformowała Prezesa UKE o działaniach, które powinny w trybie natychmiastowym wyeliminować zaistniałe problemy w obsłudze klientów. Jak już wiemy 28 lutego 2007 r. podpisane zostało porozumienie TP-Netia, w którym TP zobowiązała się do zrealizowania wszystkich zaległych zamówień ze strony klientów przechodzących do Netii do 15 marca 2007 r.

Ponadto począwszy od 1 marca Netia wystosowała do klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z jej usług dostępu do internetu, pisemną informację z określeniem statusu złożonego zamówienia a także przewidywanym terminem jego realizacji przez TP. Umożliwiono także każdemu klientowi uzyskanie bieżącej informacji o statusie jego zamówienia, zarówno na stronie internetowej, jak również telefonicznie u konsultantów.

Inne podjęte przez Netię działania to: wydzielenie stanowiska do składania skarg związanych z implementacją usługi BSA (uruchamiając adres skrzynki kontaktowej e-mail infoBSA@netia.pl, oraz nr telefonu: 0801 802 803) oraz znaczące zwiększenie zasobów konsultantów, co powinno wyeliminować skargi klientów na brak możliwości kontaktu z Netią.

Następnego dnia (2 marca) odbyło się spotkanie z przedstawicielami GTS Energis. Firma ta w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości abonentów prosi o kontakt na adres e-mail: multimo@multimo.pl lub numer infolinii 0801 080 801 lub 022 483 0 801. GTS Energis deklaruje, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane do 15 marca.

W dniu 2 marca odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Telekomunikacji Polskiej. Doprowadziło ono do ustalenia, że co do zasady wszystkie problemy zostaną rozwiązane do 7 marca, a "pojedyncze przypadki" mogą być rozwiązane do 15 marca. Odbędzie się to dzięki wydłużeniu przez TP pracy zespołu zajmującego się wdrożeniem BSA po stronie spółki.

Ponadto TP zapewniła, że klienci BSA są objęci odrębnym procesem realizacji usługi i wobec nich TP nie stosuje działań marketingowych, polegających na namawianiu do rezygnacji z usług alternatywnego operatora i powrotu do jej usług. UKE podaje, iż w kierowanych do niego skargach znajdowały się zarzuty konsumentów, co do czynów nieuczciwej konkurencji ze strony TP.

Zdaniem dominującego operatora są one niesłuszne - działania sprzedażowe mogą dotyczyć tylko tych klientów, którzy osobno złożyli zamówienie na BSA, a osobno rezygnację z usług TP. Wtedy standardowo podejmuje się zabiegi mające na celu utrzymania klienta. Prezes UKE i tak deklaruje, że "zainteresuje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skargami wskazującymi na nieuczciwą konkurencję".

Prezes UKE zaznacza również, że na bieżąco będzie oceniał efekty działań podjętych przez Netię, GTS Energis i TP mających na celu współpracę na zasadach dających gwarancję zachowania praw Klientów.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: UKE