Kazuo Hirai obejmie stanowisko dyrektora generalnego Sony

01-02-2012, 16:12

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami analityków, Howarda Stringera zastąpi na stanowisku dyrektora generalnego Kazuo Hirai - poinformowało Sony. Nowy CEO będzie sobie musiał poradzić z restrukturyzacją pogrążonego w kryzysie oddziału telewizyjnego firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Stringer pozostanie prezesem Sony do czerwca, po czym obejmie stanowisko prezesa rady nadzorczej - poinformowała w rozmowie z agencją Reuters przedstawicielka japońskiej korporacji.

Czytaj także: Sytuacja Nintendo cały czas się pogarsza

W ubiegłym roku japońskie firmy miały wyjątkowego pecha. Na eksport niekorzystnie wpływał silny jen, a istotne problemy sprawiły również kataklizmy naturalne, w tym trzęsienie ziemi w Japonii czy powódź w Tajlandii. Akcjonariusze Sony nie uznali jednak tego za wystarczające wytłumaczenie trudnej pozycji firmy.

Wiele osób zauważa, że japoński producent od dawna nie zaprezentował produktu, który stałby się hitem na miarę walkmana czy konsoli PlayStation. Zadanie to, choć niełatwe, udało się w ostatnim roku m.in. Samsungowi (seria Galaxy) czy firmie Apple, która ku zaskoczeniu analityków prezentuje niesamowite wyniki finansowe.

70-letni Stringer nie poradził sobie z restrukturyzacją oddziału produkującego telewizory w Sony. Choć biznes ten jest słabo dochodowy nawet dla liderów rynku, w przypadku japońskiej korporacji przyniósł w ostatnim roku fiskalnym około 2,3 miliarda dolarów straty. Sony zapowiadało niedawno, że swoją pozycję chce odbudować dzięki grom.

Czytaj także: Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?


Źródło: Sony, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.