Katalog firm - sposób by zaistnieć w internecie

30-12-2015, 19:11

Już od wielu lat, wraz z rosnącą popularnością medium, jakim jest Internet, rośnie również zainteresowanie różnymi formami reklamy w sieci. Jedną z nich są internetowe rejestry firm. Czym jest taki katalog firm? Do czego on służy? Co mogą zyskać przedsiębiorcy poprzez wpisanie swojej firmy do takiego internetowego rejestru firm?

Czasy, w których umieszczenie danych teleadresowych firmy w książce telefonicznej lub w lokalnej gazecie w zupełności wystarczało, mamy już dawno za sobą. Dziś miejscem do rozpowszechniania takich informacji stał się właśnie Internet, oferujący szeroką paletę możliwości. To właśnie w sieci potencjalni klienci zaczynają poszukiwania firmy, która posiada interesującą ich ofertę.

 

Czym jest taki katalog firm?

Internetowy rejestr firm to serwis internetowy, w którym każdy przedsiębiorca może zamieścić nie tylko dane teleadresowe firmy, ale także jej logo, link do firmowej strony www, szczegółowe informacje o zakresie działalności i ofercie, podpowiedź, jak dojechać, wraz z praktyczną mapką.

 

Zalety rozwiązania internetowego

O wyższości Internetu nad papierem nie trzeba obecnie nikogo przekonywać. Po pierwsze, gdy potencjalny klient chce znaleźć firmę, która świadczy interesujące go usługi, jego pierwsza myśl brzmi „Sprawdzę w Internecie”. Wpisuje w wyszukiwarkę odpowiednie hasła i po chwili otrzymuje informację o wykonawcach z pożądanej branży. Nie musi przy tym wychodzić z domu, ani wertować lokalnych gazet. W rezultacie, o istnieniu wielu firm potencjalni i przyszli klienci dowiadują się właśnie z sieci.

Warto też zauważyć, że poważne i profesjonalne serwisy prowadzące rejestry firm są odpowiednio obsługiwane. Są nie tylko moderowane przez właściwie wyszkolonych specjalistów, ale także dobrze pozycjonowane w sieci, dzięki czemu klientom jeszcze łatwiej jest znaleźć poszukiwanych wykonawców. W rezultacie katalog ten jest dogodnym wspólnym miejscem pomocnym w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, w którym spotykają się osoby poszukujące konkretnych towarów lub usług oraz usługodawcy.

 

Coś więcej niż tylko rejestr firm

W Internecie dostępne są zarówno proste katalogi i rejestry firm, pozwalające zamieścić wspomniane wyżej informacje o działalności firmy, jak i bardziej rozbudowane, będące częścią portali handlowo - aukcyjnych. W tym przypadku możliwości jest znacznie więcej. Tego typu serwisy nie tylko pozwalają na prezentację firmy przed potencjalnymi klientami i zamieszczanie ofert, ale także umożliwiają dokonywanie zakupów oraz wystawianie usług i przedmiotów na sprzedaż. Za pośrednictwem platform użytkownicy mogą także tworzyć zapytania ofertowe i wysyłać je do potencjalnych kontrahentów. W ten sposób proces przeszukiwania wyników oraz negocjowania cen trwają znacznie krócej, a do tego łatwiej i szybciej można zdobyć informacje o konkretnej usłudze czy produkcie. Użytkownicy mogą także tworzyć aukcje zakupowe, co jest szczególnie przydatne, gdy większa liczba dostawców ma podobną ofertę.

Nowoczesne technologie, na których opierają się współczesne serwisy zawierające katalog firm, umożliwiają osiągnięcie wymiernych efektów. Dzięki platformom handlowo - aukcyjnym można w pełni przeprowadzić proces zakupowy, oszczędzający przy tym czas oraz koszty. Ponadto, serwisy dają także stałą możliwość powiększania bazy potencjalnych kontrahentów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: