Kartka urodzinowa – ponadczasowy prezent wraca do łask

01-06-2017, 07:22

Formy prezentów zmieniają się wraz z nowymi czasami i możliwościami, podobnie jak sposoby składania życzeń. Popularne niegdyś kartki okolicznościowe obecnie w większości zastąpiły smsy i e-maile. Tymczasem w myśl powiedzenia historia lubi się powtarzać kartki z życzeniami wracają w całkiem nowej odsłonie.

Historia w pigułce

Według wielu źródeł początek kartek okolicznościowych sięga już czasów antycznych, kiedy to miały one mieć postać zwojów papirusu, następnie tabliczek drewnianych, aż po czasy średniowieczne, gdy do Europy dotarły te ręcznie wykonywane, papierowe. XIX wiek z kolei przyniósł pierwsze ilustrowane i drukowane pocztówki, zapoczątkowując ich erę. Obecnie znamy przede wszystkim jubileuszowe i urodzinowe kartki drukowane oraz ręcznie robione, choć coraz częściej można spotkać także te z efektem trójwymiarowości. Zainteresowanie nimi jest jednak przeciętne ze względu na utrzymującą się tendencję do zastępowania tego co analogowe,elektronicznym – lub przynajmniej bardziej nowoczesnym. W efekcie kartki okolicznościowe w większości ustąpiły miejsca SMSom, e-mailom oraz postom w mediach społecznościowych – podobnie jak czasopisma serwisom internetowym.

 

kartka urodzinowa

Prezent od serca

Trudno jednoznacznie powiedzieć dlaczego przestaliśmy wręczać sobie kartki z życzeniami. Jest to nieliczny upominek, jaki można wręczyć każdej osobie bez względu na jej wiek, płeć i okazję. Ich największym urokiem jest fakt, że kartka urodzinowa ze szczerymi życzeniami często wywołuje znacznie szerszy uśmiech, niż nawet najkosztowniejszy prezent. Jest symbolem sympatii, także na swój sposób prezentem bardzo osobistym, w którym umieszczamy życzenia z głębi serca. Jej największą zaletą jest znikoma cena w porównaniu do wartości sentymentalnej oraz możliwość wysłania w niemal dowolny zakątek świata.

 

Kartka na zamówienie – łącznik między tradycją i nowoczesnością

Kompromisem i bardzo pomysłowym rozwiązaniem mogą być kartki okolicznościowe na zamówienie. Ich idea jest bardzo prosta – połączenie tradycyjnego, niosącego przekaz upominku, z nowoczesną, indywidualną formą. Dzięki możliwości personalizacji, z łatwością można zaprojektować kartki urodzinowe i jubileuszowe, w oparciu o dostępne szablony. W ofercie firm specjalizujących się w ich wykonywaniu dostępne są setki wzorów, umożliwiających dopasowanie konkretnego motywu pod względem okazji i osoby, której zamierzamy wręczyć kartkę. Pomysłodawcy dają możliwość zadecydowania o tym, czy ma  ona mieć charakter humorystyczny, romantyczny, czy może bliższy klasyce.  Wykończenie jej wybraną grafiką lub zdjęciem nadaje całości bardziej wyjątkowego charakteru, w porównaniu do gotowych kartek dostępnych w sklepach. Dzięki temu solenizant lub jubilat przekona się, że wręczony mu upominek został stworzony specjalnie z myślą o nim. Czy to właśnie wybranie czegoś unikatowego, bezcennego, niosącego wartość emocjonalną nie jest ideą wręczania prezentów?

Kartki urodzinowe na zamówienie są akcentem, który będzie stanowić doskonałe uzupełnienie prezentu. Jednocześnie sprawdzą się też jako samodzielny upominek dla bliskiej osoby. Dzięki połączeniu uniwersalności ich postaci z indywidualnym charakterem istnieje duże prawdopodobieństwo, że te wyjątkowe wyrazy miłości, wdzięczności lub sympatii nie odejdą w zapomnienie. Każdy, kto szuka wyjątkowego prezentu znajdzie go na stronie www.twojakartka.pl/12-kartki-urodzinowe.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: