Jaką kupić suszarkę do rąk

13-09-2016, 10:05

Suszarka do rąk – jeden z najważniejszych elementów wyposażenia publicznej toalety. Utrzymanie higieny i czystości wymaga, aby przy umywalce znalazły się elektryczne suszarki do rąk. Mogą one w całości zastąpić podajnik z ręcznikami papierowymi lub być jego uzupełnieniem. Na rynku odnajdziemy duży wybór suszarek do rąk, dostępnych w różnych wariantach obudów oraz konstrukcji. Przedstawimy Państwu te, które są najpopularniejsze, najłatwiej dostępne i których zakup nie powinien nikomu sprawiać trudności.

Ekonomiczne suszarki elektryczne

suszarka do rąk fastdryNajprostsze w swojej konstrukcji, a jednocześnie dostępne w najniższej cenie. To ścienne suszarki elektryczne o niewielkiej mocy. Montowane do ściany przy pomocy 4 kołków, podłączane do sieci elektrycznej dołączonym przewodem. Suszarki tego typu, dostępne są w sprzedaży w cenie od 100 do 250 złotych. Różnica w cenie zakupu będzie wynikać z kilku podstawowych rzeczy. Pierwsza z nich, to moc silnika. Zazwyczaj nie będzie to duża moc – od 300 do 450 W. Sprawia to, że jednorazowy cykl pracy suszarki, będzie wynosił około 40 sekund. Jednak nie gwarantuje to całkowitego i dokładnego osuszenia dłoni. Aby taki efekt uzyskać, konieczne może być kilkukrotne skorzystanie z suszarki. Obudowy takich urządzeń to najczęściej tworzywo sztuczne ABS w kolorze białym. Wylot strumienia ciepłego powietrza znajduje się u dołu urządzenia. Suszarka jest uruchamiana poprzez fotokomórkę. Kiedy wykryje ona ruch, samoczynnie uruchamia grzałkę oraz wentylator. Podsumowując, takie suszarki działają na identycznej zasadzie jak suszarki do włosów. Różnicą jest inna budowa tego typu urządzeń.

 

Dobrej jakości suszarki stalowe

Jeśli poszukujesz czegoś trwalszego, o większej mocy, co doskonale sobie poradzi z intensywnym użytkowaniem każdego dnia, mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję. Są nią metalowe suszarki do rąk, montowane do ściany tak samo, jak ich tańsze, plastikowe odpowiedniki suszarki takie posiadają obudowę wykonaną z aluminium. Dysponują również silnikami elektrycznymi o znaczniej wyższej mocy – nawet do 1400 W. Pozwala to na bardzo szybkie i sprawne suszenie dłoni, już przy jednym cyklu włączenia. Trwa on zazwyczaj 20 sekund i tak samo jest uruchamiany przez fotokomórkę, znajdującą się w dolnej części obudowy. Z uwagi na większą moc silnika, praca urządzenia jest głośniejsza. Może dochodzić do 60 db. to jednak w dużej mierze zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Te droższe suszarki do rąk, mogą posiadać dodatkowe wytłumienie od środka. Sprawia ono, że pomimo stosunkowo wysokiej mocy, uruchomiona suszarka nie jest uciążliwa dla otoczenia.

 

Suszarki kieszeniowe

suszarka do rąk kieszeniowaLiderem w sektorze elektrycznych suszarek do rąk, są suszarki kieszeniowe. Od swoich poprzedników różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim konstrukcją. W tym typie suszarek zastosowano bowiem silniki o tak dużej mocy, że strumień powietrza osiąga prędkość ponad 100 km na godzinę. Pozwala to zrezygnować z potrzeby wyposażania suszarki w grzałkę. Suszenie dłoni odbywa się nie przez odparowanie wilgoci, ale jej strącenie mocnym podmuchem powietrza. Jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie, które nie prowadzi do przesuszania się skóry ciepłym powietrzem. Dodatkowo, jednorazowe suszenie dłoni może trwać zdecydowanie krócej – nawet 10 sekund. Przekłada się to automatycznie na wyraźnie niższy koszt eksploatacji z zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Suszarki kieszeniowe zaliczane są również do jednych z najcichszych, pomimo swojej olbrzymiej skuteczności. Zazwyczaj obudowa wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, choć równie często można się spotkać z suszarkami stalowymi. Każdy z tych wyborów ma bardzo wiele zalet, do których przede wszystkim można zaliczyć odporność na uszkodzenia oraz łatwość utrzymania największego stopnia higieny. Koszt zakupu takiej suszarki nie należy jednak do najtańszych i wynosi około 600 do nawet 1500 złotych. Sprawia to, że najczęściej spotkamy je w centrach handlowych i większych obiektach administracyjnych oraz biurowych.

Więcej na https://pcz.com.pl/kategoria/suszarki/suszarka-do-rak/


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. ArLawKa


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: