Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zwiększyć wydajność drukowania?

14-12-2015, 11:07

Bez względu na to, jaki model drukarki posiadamy, tuszu nigdy nie starcza na tyle, na ile byśmy potrzebowali. Zawsze kończy się on wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny. Również jakość zawodzi właśnie wtedy, gdy nam najbardziej na tym zależy. Wystarczy znać jednak kilka prostych trików, które pomogą zwiększyć wydajność drukowania i pozwolą każdej drukarce oddać jej pełne możliwości.

Bez względu na to, jaki model drukarki posiadamy, tuszu nigdy nie starcza na tyle, na ile byśmy potrzebowali. Zawsze kończy się on wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny. Również jakość zawodzi właśnie wtedy, gdy nam najbardziej na tym zależy. Wystarczy znać jednak kilka prostych trików, które pomogą zwiększyć wydajność drukowania i pozwolą każdej drukarce oddać jej pełne możliwości.

Indywidualne ustawienia

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że samo naciśnięcie ikonki "drukuj" nie sprawi, że nasz wydruk będzie perfekcyjny. Co więcej, wydruk będzie się od siebie znacząco różnił w zależności od formatu, który ma być wydrukowany. Inaczej będzie się prezentować tekst, a jeszcze inaczej zdjęcie. Z tego powodu nie powinniśmy bać się opcji ustawień. W zaledwie kilka sekund możemy dostosować parametry drukowania i zwiększyć wydajność naszego urządzenia. Powinniśmy też zastanowić się, co w danym dokumencie jest dla nas najbardziej istotne, a przede wszystkim - jak bardzo istotny jest sam dokument. Czasami niepotrzebnie marnujemy zarówno papier, jak i tusz (np. tusz do drukarek Brother), drukując za dużo lub w za dużym formacie.

Co wpływa na zwiększenie wydajności drukowania?

Można wymienić kilka czynników, które umożliwią nam zwiększenie wydajności. Co ważniejsze, każdy z nas może to zrobić w prosty sposób. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych programów. Wystarczy podstawowa wiedza. Bardzo często chcemy drukować wiele stron, każdą na jednej kartce. Rozwiązanie to jest nieekonomiczne z kilku powodów: marnujemy tusz (np. tusz do Brother)i kartki, a przecież jedną stronę tekstu można wydrukować na jej połówce. W ten sposób na jednej kartce mamy 2 strony, a możemy mieć nawet 4, jeśli nasza drukarka posiada opcję wydruku dwustronnego - radzą przedstawiciele z seltrade.pl. Ten sposób pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale też zwiększyć wydajność, bo mniejsze litery, równie dobrze widoczne, wymagają mniej atramentu z tonera. Efekt? Bez względu czy posiadamy drukarkę Canon czy Brother, tusze wystarczą na dłużej.

 

tusz

Wydajność zależy też często od formatu, który chcemy wydrukować. Dlatego w ustawieniach warto zaznaczyć, czy chcemy drukować obraz czy sam tekst. Wtedy urządzenie dopasuje odpowiednie parametry i będzie mogło skupić się na tym, co niezbędne. Częstym problemem w przypadku wydruku zdjęć jest ich zła jakość. Wiąże się to z nieodpowiednim dobraniem rozmiaru wydruku do rozdzielczości zdjęcia. Czasem lepiej wydrukować je w mniejszym rozmiarze - tak samo jak w przypadku tekstu, z tą różnicą, że zła jakość na fotografiach jest bardziej widoczna.

Na wydajność naszej drukarki wpływa również rodzaj komunikacji pomiędzy urządzeniem a komputerem. Drukarki bezprzewodowe, czyli działające na Wi-fi, są bardzo wygodne, ale niestety spowalniają proces drukowania. Im dalej znajdują się od modemu, tym wolniej drukują - mówią specjaliści z seltrade.pl. Jeśli zależy nam na szybkim drukowaniu, ustawmy urządzenie bliżej źródła sygnału sieciowego. Albo po prostu zastosujmy kabel i podłączmy go bezpośrednio do komputera. Wtedy wydruk zajmie tyle, co mrugnięcie okiem.

Jak więc widać wydajne drukowanie nie musi być trudne. Wystarczy kilka prostych sztuczek i trochę praktyki, a nasza drukarka ujawni wszystkie swoje możliwości.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:





fot. Freepik