Jak przenieść numer telefonu WLR?

05-07-2007, 07:51

Urząd Komunikacji Elektronicznej zamieścił na swoich stronach informacje dla abonentów, którzy korzystają z usług operatora WLR i są zainteresowani przeniesieniem numeru przy zmianie lokalizacji.

Jak informuje UKE, w myśl rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa przeniesienie przydzielonego numeru od operatora WLR (np. TELE2 lub Dialog) odbywa się dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku abonentów Telekomunikacji Polskiej.

Abonent musi złożyć odpowiedni wniosek do operatora, u którego opłaca abonament. Na operatorze spoczywa zaś obowiązek dokonania przeniesienia i powinno to nastąpić w ciągu 21 dni od daty złożenia wniosku. O terminie przeniesienia numeru do nowej lokalizacji operator zawiadamia wnioskodawcę pisemnie w terminie 14 dni począwszy od dnia złożenia wniosku.

Odmowa przeniesienia numeru jest możliwa tylko wtedy, gdy brak jest możliwości technicznych realizacji przeniesienia numeru, lub gdy lokalizacja abonenta znajduje się poza obszarem sieci lub poza daną strefą numeracyjną. Więcej informacji na ten temat na stronach UKE.

Źródło: UKE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy